Na Kazališnoj čaroliji

HNK Ivana. pl. Zajca

Pravu  čaroliju doživjeli smo danas u HNK Ivana pl. Zajca, a sve pod nazivom Kazališna čarolija. Nino i Kata, dva kazališna glumca nasamarili su maestra poslavši ga u šminku. Do njegovog povratka, uz malo mašte i nekoliko čarobnih riječi dirigentski štapić postao je čarobni  za ispunjavanje glumačkih želja a pratio je i želje djece iz gledališta. Iz priče u priču, izmjenjivale su se tako scene iz baleta, opere i drame, a uz malo tehnike doživjeli smo izmjene dana i noći, vjetra, snijega, grmljavine, oluje, mora i planina. Užitak za sve osjećaje! U živoj igri glumaca s publikom ostala je poruka: "Kazalište mora biti emotivno događanje i mora postati svojevrsnom navikom kako bi najmlađi i kada odrastu čuvali tu želju za odlaskom u kazalište“, kako je  istaknuo redatelj predstave Giulio Settimo.

U blagdanskoj čaroliji nastavili smo šetnjom trenutno najživopisnijom riječkom ulicom Korzom. U šarolikoj štandovskoj ponudi svatko si je pronašao nešto za dušu. Prelijepi dan iskoristili smo i za fotografiranje uz najveći okićeni bor. Malo smo se poigrali na dječjem igralištu. Božićno – novogodišnji ugođaj na Korzu upotpunili smo vlakićem Djeda Mraza kojim smo se provozali užim centrom.

Advent na Korzu

objavio: Administrator   datum: 10. 12. 2018.