preskoči na sadržaj
Popis lektire i filmova

KALENDAR ČITANJA U RAZREDNOJ NASTAVI

ZA ŠKOLSKU GODINU 2020./21. 

smiley

1. razred

Red broj

MJESEC ČITANJA

AUTOR

DJELO

1.

Listopad

J. i W. Grimm

Bajke ( Snjeguljica, Crvenkapica i Trnoružica)

2.

Studeni

Jean – Baptiste Baronian

Figaro – mačak koji je hrkao 

3.

Prosinac

Eva Janikovszky 

Baš se veselim / Da sam odrastao

4.

Siječanj

Z. Balog

Male priče o velikim slovima

5.

Veljača

Ž. Horvat Vukelja

Hrabrica

6.

Ožujak

J. Sigsgaard

Pale sam na svijetu

7.

Travanj

Bauer-Veža

Tri medvjeda i gitara

8.

Svibanj

S. Škrinjarić

Ivanka Borovac

Plesna haljina žutog maslačka

Životinjska abeceda

2. razred

Red broj

MJESEC ČITANJA

AUTOR

DJELO

1.

Listopad

H.C. Andersen

Carevo novo ruho, Ružno pače, Tratinčica

2.

Studeni

K. Čapek

Poštarska bajka

3.

Prosinac

N. Iveljić

Božićna bajka

4.

Siječanj

H.C. Andersen

Djevojčica sa šibicama

5.

Veljača

E. Peroci

Maca Papučarica

6.

Ožujak

D. Horvatić

Stanari u slonu

7.

Travanj

N. Videk

Pismo iz Zelengrada

8.

Svibanj

B. Prosenjak

Miš

3. razred

Red broj

MJESEC ČITANJA

AUTOR

DJELO

1.

Listopad

N. Iveljić

 Šestinski kišobran

2.

Studeni

I.Brlić-Mažuranić

Čudnovate zgode šegrta Hlapića

3.

Prosinac

M. Lovrak

Vlak u snijegu

4.

Siječanj

M. Lovrak

Vlak u snijegu

5.

Veljača

L.F. Baum

Pripovijest o dr. Dolittlu

6.

Ožujak

 

Basne

7.

Travanj

V. Nazor/S. Pilić

Bijeli jelen/Dnevnik Pauline P.

8.

Svibanj

L. Paljetak

Miševi i mačke naglavačke

4. razred

Red broj

MJESEC ČITANJA

   AUTOR

DJELO

1.

Rujan

 

Uvod u lektiru: Popis lektire

2.

Listopad

I. Brlić-Mažuranić

Šuma Striborova / Regoč

3.

Studeni

Z. Balog

Nevidljiva Iva

4.

Prosinac

Z. Pongrašić

Mama je kriva za sve

5.

Siječanj

M. Lovrak

Družba Pere Kvržice

6.

Veljača

H. Kovačević

Tajna crne kutije

7.

Ožujak

E. Kastner

Emil i detektivi

8.

Travanj

A. Gardaš

Duh u močvari

9.

Svibanj

Hrvoje Hitrec

Eko - eko

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KALENDAR ČITANJA U PREDMETNOJ  NASTAVI

ZA ŠKOLSKU GODINU 2019./20. 

 

5. razred

Red broj

MJESEC ČITANJA

AUTOR

DJELO

1.

Rujan

G. Vitez

Pjesme

2.

Listopad

 

Šaljive narodne pripovijetke

3.

Studeni

A. Puškin 

Bajka o ribaru i ribici

4.

Prosinac

T. Bilopavlović

Paunaš

5.

Siječanj

I. Kušan 

Koko u Parizu

6.

Veljača

M. Gavran

Svašta u mojoj glavi

7.

Ožujak

Krilić

Zabaranjena vrata

8.

Travanj

F. Molnar

Junaci Pvalove ulice

9.

Svibanj

M. Matošec

Strah u Ulici lipa

10.

Lipanj

S. Pilić

Mrvice iz dnevnog boravka

 

6. razred

Red broj

MJESEC ČITANJA

AUTOR

DJELO

1.

Rujan

Pajo Kanižaj

Tričave pjesme

2.

Listopad

August Šenoa

Povjestice

3.

Studeni

I.B. Mažuranić

Priče iz davnine

4.

Prosinac

Oscar Wilde

Sretni kraljević

5.

Siječanj

V. Šarić

Rogan

6.

Veljača

Ž. Hercigonja

Tajni leksikon

7.

Ožujak

B.Dovjak Matković

Zagrebačka priča

8.

Travanj

P. Pavličić

Trojica u Trnju

9.

Svibanj

Šime Storić

Poljubit ću je uskoro, možda

10.

Lipanj

V. Nazor

Veli Jože

 

7. razred

Red broj

MJESEC ČITANJA

AUTOR

DJELO

1.

Rujan

Dobriša Cesarić

Pjesme

2.

Listopad

Vladimir Nazor

Voda

3.

Studeni

Deborah Ellis

Djevojčica iz Afganistana

4.

Prosinac

Damir Miloš

Bijeli klaun

5.

Siječanj

Božidar Prosenjak

Divlji konj

6.

Veljača

Hrvoje Hitrec/M. Gavran

Smogovci/Zaljubljen do ušiju

7.

Ožujak

Dinko Šimunović

Duga

8.

Travanj

Vjenceslav Novak

Iz velegradskog podzemlja

9.

Svibanj

Sue Townsend

Tajni dnevnik Adriana Molea

10.

Lipanj

Branka Primorac

Maturalac

 

 

 

 

 

8. razred

Red broj

MJESEC ČITANJA

AUTOR

DJELO

1.

Rujan

E. Hemingway

Starac i more

2.

Listopad

S Kolar

Breza

3.

Studeni

D. Tadijanović/S. glavašević

Srebrne svirale/Priče iz Vukovara

4.

Prosinac

D. Šimunović

Alkar

5.

Siječanj

N. Hornby

Sve zbog jednog dječaka

6.

Veljača

N. Mihelčić

Zeleni pas

7.

Ožujak

De Sain-Exupery

Mali princ

8.

Travanj

R.Bach

Galeb J. Livingston

9.

Svibanj

Đ. Sudeta

Mor

10.

Lipanj

E. Kishon

Kod kuće je najgore

__________________________________________________________________________________________________________

 

Popis e-lektire od 1. do 8. razreda

Popis lektire koje možete čitati u digitaliziranom obliku na stranicama CARNeta:
https://lektire.skole.hr/user/login

Za pristup sadržaju morate se prijaviti svojim AAI@Edu.HR elektroničkim identitetom, kojega ste dobili u školi (isti kao i za e-dnevnik).

_______________________________________________________________________________________________

   

POPIS FILMOVA ZA MEDIJSKu KULTURU

 

 

 

CARNetov video portal Baltazar sadrži cjelokupni pedagoško obrazovni program Zagreb filma. Cijeli sadržaj portala Baltazar integriran je u sustav Meduza.

Sadržajima pristupate s  elektroničkim identitetom u sustavu AAI@EduHr (kao i za e-dnevnik).

LINK: CARNET MEDUZA

Prvi razred:

1. B. Kolar Vau - vau

2. M. Jović i S. Fabrio Pale sam na svijetu

3. N. Kostelac Crvenkapica

4. B. Ranitović Srce u snijegu

5. N. Park Krive hlače

6. B. Dovniković i A. Marks

Tvrdoglavo mače ili Bijela priča ili Tko je Videku napravio košuljicu

Basne i bajke iz naše lektire I.

7. Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i BolekuTomu i JerryjuMickeyu MouseuProfesoru Baltazaru i Charlie Chaplinu

 

Drugi razred:

1. Vrbanić Svi crteži grada

2. D. Vukotić Kauboj Jimmy

3. Z. Grgić Posjet iz svemira

4. A. Marks Kako je Ana kupila kruh

5. M. Lovrić Putovanje plavog lonca

6. M. Lovrić Ružno pače

7. Lj. Jojić Svinjar

8. Lj. Jojić Kraljevna na zrnu graška

9. K. Golik Gliša, Raka i Njaka

10. M. Jović i S. Fabrio Metla i Metlenko

11. W. Disney: Snjeguljica i sedam patuljaka ili W. Disney: Pinokio

12. Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i BolekuTomu i JerryjuMickeyu MouseuProfesoru Baltazaru i Charlie Chaplinu

13. Televizijske emisije s tematikom doma, škole i zavičaja

 

Treći razred:

1. Z. Grgić, A. Zaninović, B. Kolar Izbor filmova o Profesoru Baltazaru

2. M. Blažeković Palčić

3. D. Vunak Mali vlak

4. B. Dovniković, A. Marks Dva miša

5. Lj. Heidler Lisica i gavran ili Lisica i roda ili Lav i miš

6. M. Blažeković Čudnovate zgode šegrta Hlapića

7. M. Relja Vlak u snijegu

8. V. Fleming Čarobnjak iz Oza

9. A. Adamson, V. Jenson Schrek

10. R. Minkoff Velika pustolovina Stuarta Maloga

 

Četvrti razred:

1. D. Vukotić Krava na Mjesecu

2. B. Dovniković Znatiželja

3. D. Vukotić Piccolo

4. M. Blažeković Čudesna šuma

5. V. Tadej Družba Pere Kvržice

6. O. Gluščević Vuk

7. B. Marjanović Mala čuda velike prirode (izbor)

8. T. Burto Batman

9. R. Donner Superman

Peti  razred:

  1. Što je film: Uvod u filmske vrste

  2. B. Dovniković Znatiželja

  3. D.Vukotić 1001 crtežIgra

 

  4. W. Fin, J. Sanford Pobuna na farmi

  5. W. Disney: po izboru

 6. C. Wedge, C. Saldanha Ledeno doba

  7. Suvremeni animirani filmovi po izboru

 

  Šesti razred:

  1. Što je film: Filmska izražajna sredstva: slikapromjenjiva slika

  2. Kazalište: Sve je to kazališteGužva na pozornici

  3. Braća Lumiere; Poliveni poljevač, Ulazak vlaka u stanicu

  5. G. Melies; Put na Mjesec

  4. P. Krelja Povratak

 

  5. R. Zemeckis Forrest Gump

  6. S. Raimi Spiderman 2

  7. G. Lucas Zvjezdani ratovi (serijal)

  8. W. Wyler Ben Hur

 

  Sedmi razred:

  1. Što je film: Igrani film

  2. Što je film: Gluma u filmu

  3. Filmovi Filmovi Ch. Chaplina

  4. K. Golik Tko pjeva, zlo ne misli

  5. S. Daldry Billy Elliot (ili neki drugi suvremeni film po izboru koji je dobio dobre kritike ili značajne nagrade)

  6. TV-serija Smogovci (ili neka druga aktualna i kvalitetna serija po izboru)

 

  Osmi razred:

  1. Što je film: Filmska montaža

  2. Zagrebačka škola crtanoga filma (Bourek, Grgić, Vukotić, Dovniković i dr.)

  3. R. Sremec Zelena ljubav

  4. I. Škrabalo Slamarke divojke

  5. Z. Tadić Druge

  6. A. Babaja Breza

  7. Romeo i Julija

  8. R. Benigni Život je lijep

Tražilica



Kalendar
« Listopad 2020 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji


Oglasna ploča
Učitavanje RSS feeda je završilo s greškom: 400

E-dnevnik

Priloženi dokumenti:
Upute za ucenike i roditelje.pdf


Škola za život

Korisni linkovi

Obrazovanje


Korisni linkovi
Mediji
 • Glas Istre
 • Radio Labin
 • Labinstina
 • LC Labin
 • 5portal Labin

Ostalo


Brojač posjeta
Ispis statistike od 7. 9. 2017.

Ukupno: 65073
Ovaj mjesec: 3069
Ovaj tjedan: 367
Danas: 20

Arhiva dokumenata
Učitavanje RSS feeda je završilo s greškom: 400

Virtualna knjižnica

Virtualna knjižnica Čepić

Virtualna školska knjižnica nastala je za vrijeme trajanja nastave na daljinu kao podrška učenicima, učiteljima, stručnim suradnicima i roditeljima.




preskoči na navigaciju