KNJIŽNICA

DOBRODOŠLI NA STRANICE NAŠE ŠKOLSKE KNJIŽNICE !

Školska  knjižnica   smještena je u prizemlju škole lijevo od ulaza te obuhvaća oko  18 m². Učenički i nastavnički fond nalazi se na metalnim policama uz zidove, a u sredini stoji stol za knjižničarku i mali bijeli okrugli stol sa 4 stolice za boravak učenika. Učenici najčešće dolaze za vrijeme kratkih odmora ili marende. Nerijetko borave u knjižnici nakon nastave ili u vrijeme slobodnog sata. Audio- vizualna građa pohranjena je u posebnom ormaru u učionici hrvatskog jezika zbog nedostatka prostora. U knjižnici se nalazi jedno računalo za djelatnost knjižničarke s  pristupom internetu  na kojem je i knjižnični softver za obradu knjiga MetelWin.

Knjižnični fond matične škole broji ukupno 2927 svezaka i  137 jedinica audio-vizualne građe (video- kaseta, CD-a, DVD- a). Knjižnica zaprima i 8 naslova časopisa tijekom školske godine za učenike i nastavnike. Darovani dječji listovi čuvaju se jednu školsku godinu: Smib, Modra lasta, Prvi izbor, Radost, itd. U 2015. godini nabavljeno je 30 novih knjiga i 2 jedinice AV građe.

Djelatnost obavlja knjižničarka Romina Miletić u radno vrijeme od dvadeset sati tjedno, tj. na pola radnog vremena. U područnim školama ulogu knjižničara obavljaju učiteljice razredne nastave, a ponekad gostuje  i  školska knjižničarka.

Knjižnična  djelatnost u školama jedna je od sastavnica stručnog rada koja se provodi  usporedno, stalno i u skladu s drugim stručnim radom u odgojno-obrazovnom procesu. Obuhvaća neposrednu odgojno-obrazovnu djelatnost, stručno-knjižničnu i informacijsku te kulturnu i javnu djelatnost.

"Knjige su najtiši i najstalniji prijatelji; one su najprihvatljiviji i najmudriji savjetnici i najstrpljiviji učitelji."
                                                              Charles Eliot

ČITAJ I TI, JER ČITANJEM:

• dobivaš poticaje za govorno i pismeno izražavanje
  • izgrađuješ sustav vrijednosti za prepoznavanje kvalitetne literature
  • usvajaš etičke vrijednosti
  • stječeš nova znanja i proširuješ spoznaje
  • razvijaš sposobnost koncentracije, pažnje, pamćenja, mišljenja, logičkog zaključivanja
  • razvijaš kritičko mišljenje
  • razvijaš maštu
  • bogatiš rječnik, razvijaju senzibilitet za ljepotu jezika, upoznaješ forme pismenog izražavanja
  • bogatiš svoje emocionalni svijet
  • zanimljivo i korisno provodiš svoje slobodno vrijeme

KALENDAR ČITANJA ZA ŠKOLSKU GODINU 2016./17. PRONAĆI ĆEŠ U PRILOŽENOM DOKUMENTU DOLE.

smiley

KALENDAR CITANJA SK16-17.docx