Mala škola, malo učenika,

ali puno izvrsnih rezultata.

DOBRO DOŠLI U NAŠ SVIJET!

Zagrljena obroncima Učke, ponosno uzdignuta na živopisnom brežuljku naselja Čepić i okružena zelenim oranicama isušenog Čepićkog jezera smjestila se mala, seoska škola. Mala - veličinom i mala - po broju učenika. I... upravo to smatramo našom najvećom prednošću. Jer, svakom učeniku znamo ime i svaki od njih srdačno nam poželi dobro jutro i pri odlasku vikne do viđenja. Tako imamo mogućnost promicati napredak svih učenika a to, zaista, i činimo, što se potvrđuje i samim ulaskom u školu u kojoj vlada ugodno ozračje, ozračje dobrodošlice i prijateljstva.

Osnovno obilježje našeg područja je raspršenost naselja pa u školu učenici putuju iz okolnih sela:  Kožljak, Šušnjevica, Nova Vas, Brdo, Letaj, Kršan. Osim matične škole imamo i dvije područne škole sa po jednim dvokombiniranim odjeljenjem u Šušnjevici i Kršanu. Imamo ukupno zaposleno 32 radnika. U realizaciji nastave radi 24 učiteljica odnosno učitelja. A djelatnici naše škole ulažu puno napora kako bi naš rad  bio prepoznatljiv u lokalnoj zajednici, ali i šire. U ovoj maloj zajednici škola već više od stotinu godina obavlja svoju osnovnu, humanu zadaću: prenošenje poruku ljudskog duha i napretka budućim generacijama i kao takva predstavlja duhovno izvorište čepićkog kraja.

Danas je, kao i uvijek, škola mjesto promjena. I mi se trudimo podići njezinu kvalitetu uvođenjem novih oblika rada, novih metoda, projekata... Odabiremo aktivnosti kojima učenike potičemo na stjecanje znanja, vještina i humanih vrednota važnih za cijeli život. U viziji napretka vidimo zadovoljnog učenika, zadovoljnog roditelja i zadovoljnog učitelja. U viziji napretka vidimo i društvo senzibilizirano za potrebe djece i mladih koji vjeruju i teže zajedničkom cilju, a to je odgoj i obrazovanje uspješnog i kvalitetnog mladog čovjeka. Čovjeka koji će nas već sutra zamijeniti na našim radnim mjestima i mjestima u društvenom životu.

Ravnateljica: Mirela Vidak, dipl. uč.