Priprema za školsku razinu natjecanja Čitanjem do zvijezda 2015

Školska razina natjecanja održat će se u prosincu,  17. prosinca 2015. godine. Pitanja će biti u pismenom obliku. Pored ispita svaki će učenik popuniti i listić sa zaporkom.

Za pomoć u provedbi natjecanja odredit će se Povjerenstvo koje će pomagati kod podjele testova, održavanju reda prilikom natjecanja i ispravljanju ispita.

Na školskoj razini natjecanja svaki učenik za sebe odgovara na pitanja. Nakon ispravljanja ispita dobit će se rang – lista i tri najbolja učenika čine ekipu za daljnje razine natjecanja. Od županijskog natjecanja pa nadalje učenički se rezultati zbrajaju i tako se dobiva plasman ekipe. U slučaju jednakog broja bodova u prva tri mjesta, učenici će rješavati i dodatna pitanja tako da se dobiju „čisti“ rezultati. Najbolja tri učenika prijavit će knjižničarka na novoj prijavnici za županijsko natjecanje. Ukoliko se jedan od tih učenika razboli ili iz nekog drugog razloga ne može prisustvovati županijskom natjecanju, može se na natjecanje prijaviti četvrtoplasirani na školskom natjecanju. Nastavak u OPŠIRNIJE.

Na školskoj razini natjecanja pitanja su vezana isključivo uz sadržaje zadanih romana, oblika zaokruživanja točnih odgovora. Također, na ovoj razini natjecanja biti će više pitanja vezano uz knjigu M. Matošeca „Suvišan u svemiru“ kao i podataka iz njegove biografije.

Treba pripaziti na gramatiku i pravopis pri rješavanju testova te je obavezno da učenici pišu plavom ili crnom kemijskom olovkom, nikako grafitnom ili crvenom.

IZRADA KREATIVNOG URATKA

Plakat izrađuje svaki učenik sam. Dimenzija plakata je B1 (700x1000). Boja i položaj plakata nisu zadani. Ukoliko se prijavi samo jedan učenik, plakat možete izrađivati do županijskog natjecanja. Ako ima više prijavljenih učenika s plakatima, treba se  provesti izbor najboljeg, svakako par tjedana prije županijskog natjecanja kako bi se moglo prijaviti pobjednika i županijsko povjerenstvo izraditi zahvalnicu za sudjelovanje za tog učenika.

Uz plakat prilaže se kratki tekstualni opis namjene plakata, tehnike, ideje i motiva koji prikazuje, kojoj je publici namijenjen i gdje bi bio izložen. Tekst mora sadržavati do 100 riječi.  Isti taj opis učenik usmeno predstavlja Povjerenstvu u malo širem obliku prilikom „obrane“ plakata. Povjerenstvo mu može postavljati i dodatna pitanja ako je potrebno. Taj usmeni i pismeni dio prezentacije plakata isto ulazi u ukupan plasman.

objavio: Administrator   datum: 3. 12. 2015.