Tko je ubio pašteticu?

Želite li pogledati kazališnu predstavu u našem gradu, imat ćete priliku prošetate li do Kina Labin.

Kada: 7. listopada 2015. u 17.00 sati

Naziv: Silvija Šesto - Tko je ubio pašteticu?

Za uzrast: 9 +

O predstavi:

"Tko je ubio Pašteticu?" popularna je radijska emisija za djecu koju vode Marta i Barbara, dvije, isto tako popularne, mlade djevojke. Zatječemo ih u trenutku u kojem se njihovo prijateljstvo, koje je i omogućilo tako dobar voditeljski par, raspada pod pritiscima okoline, podivljale ambicije roditelja, zbog ideje slave koja ih je obje obuzela i, naravno, zbog prvih ljubavnih brodoloma... Nastavak u OPŠIRNIJE.

... U jednoj od emisija Marta i Barbara ulaze u otvoreni sukob koji se prenosi i na njihove mame. U najvećoj će se neprilici naći urednica Marina na koju će se svaliti bijes i nezadovoljstvo svih aktera priče, ponajviše glasnih mama i korumpiranog glavnog urednika. Marina mora preko noći pronaći voditeljsku zamjenu i tu za mikrofon i u mrežu zbivanja stupa Lucijan... Hoće li Marta i Barbara povratiti svoje prijateljstvo? Hoće li se djevpjke, koje uz navedene probleme pritišću prištići i nesretne zaljubljenosti uspjeti izboriti za svoje djetinjstvo i emisiju? Hoće li dvoje mladih uz podršku pravične urednice Marine dati veliku lekciju često nemilosrdnom i bezosjećajnom svijetu odraslih?

Sve ćemo to saznati posredstvom njihovih statusa na društvenim mrežama, odnosno u predstavi Tko je ubio Pašteticu po romanu poznate spisateljice Silvije Šesto.

Praizvedba 10. rujna 2015.

Predstava traje 55 minuta.

Dramatizacija i režija: Ana Prolić
Scenografkinja: Petra Held
Kostimografkinja: Hana Letica
Koreografkinja: Tamara Savićević
Skladatelj: Damir Šimunović
Oblikovanje svjetla: Željka Fabijanić Šaravanja
Likovno oblikovanje: Klasja Habjan i Zita Nakić Vojnović
Fotografkinja: Ana Šesto
Producentica: Vitomira Lončar
Igraju: Paola Slavica, Martina Čvek, Zrinka Kušević i Luka Bulović

objavio: Arijana Mikuljan Glušić   datum: 5. 10. 2015.