Čitanjem do zvijezda

Ove smo se školske godine prijavili na natjecanje u čitanju Čitanjem do zvijezda. Projekt je to Hrvatske mreže školskih knjižničara. Potaknuti dosadašnjim izvrsnim odazivom na lokalnoj (međužupanijskoj) razini, odlučili su u Hrvatskoj mreži školskih knjižničara, projekt "Čitanjem do zvijezda" podići na državnu razinu. Interes za knjigu pada pa se natjecanjem u čitanju želi potaknuti učenike na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje, jer je učenje na takav način najučinkovitije. Školsko natjecanje u našoj školi provest ćemo krajem studenog.  Informacije o kvizu saznajte pritiskom na LINK ili pitajte knjižničarku.

Web stranica Čitanjem do zvijezda

Facebook stranica Čitanjem do zvijezda

Kako se pripremiti za kviz, saznajte u Opširnije.

" Knjige, kao i prijatelji, trebaju biti malobrojni i dobro odabrani. Poput prijatelja, trebamo im se uvijek iznova vraćati, a one nas, poput vjernih prijatelja, nikada neće iznevjeriti, nikada prestati voditi."

Charles Caleb Colton

Dragi učenici, što sve treba za kviz i kako se prijaviti, pitajte školsku knjižničarku.

Ukratko o natjecanju

Natjecanje se sastoji od dva dijela:

a) kviz znanja

b) prezentacija plakata

KVIZ ZNANJA

U kvizu znanja učenici će odgovarati na pitanja iz sljedećih knjiga:

1. Ivana Guljašević: Moja slavna prijateljica, Igubuka

2. Milena Mandić: Pokajnik

3. Blanka Dovjak-Matković: Zagrebačka priča

Tema ovogodišnjeg natjecanja bit će "Prijateljstvo“ vezano uz glavnu knjigu natjecanja Ivane Guljašević „Moja slavna prijateljica“.

Ekipu čini troje natjecatelja od petog do osmog razreda. Na natjecanje dolaze u pratnji knjižničara ili učitelja.

PREZENTACIJA PLAKATA

Učenici mogu na zadanu temu izraditi i plakat koji će predstaviti na natjecanju. Plakat je individualni rad jednog učenika. U ovom dijelu natjecanja može sudjelovati svaki zainteresirani učenik bez obzira na to sudjeluje li u kvizu ili ne.

Svaki plakat mora biti popraćen tekstom (A4 format; font times new roman; max. 100 riječi), koji objašnjava ideju plakata, odnosno koji ukratko opisuje kontekst za koji je učenik/učenica osmislio/osmislila plakat (mjesto pojavljivanja plakata; kojoj publici je plakat namijenjen; zašto).

Svaki učenik koji se natječe treba prezentirati svoj rad pred Povjerenstvom. Izlaganje ne smije biti duže od pet minuta.

Vremenik natjecanja

Školska razina natjecanja održat će se u vremenskom rasponu od tjedan dana u svim školama koje će se prijaviti na natjecanje (između 17. i 22. studenoga 2014.). Pitanja i rješenja poslat će se školi koja sudjeluje u natjecanju jedan dan ranije na e-mail adresu škole ili e-mail adresu osobe zadužene za provedbu natjecanja u školi. Najbolji natjecatelji izabiru se za županijsku razinu natjecanja, a kasnije za državnu razinu.

Samo naprijed!

Letak_pdf_citanjem_do_zvijezda.mht (1.20 MB)

objavio: Administrator   datum: 31. 10. 2014.

« Svibanj 2024 »