Na književnom susretu s Mladenom Kopjarom

Povodom Mjeseca hrvatske knjige prisustvovali smo 8. studenog 2012. godine književnom susretu s Mladenom Kopjarom u Gradskoj knjižnici u Labinu.  Mlađahni pisac čitao nam je ulomke iz svojih najzanimljivijih knjiga i na taj nas način potaknuo na čitanje i kupnju njegovih naslova.  Istražili smo na netu o njegovom stvaralaštvu jer do sada u knjižnici nismo imali ni jedan njegov naslov. Iznenadili smo se koliko je toga napisao te smo očekivali puno starijeg gospodina. Iako vrlo tih i skromnog nastupa, odgovorio nam je na sva postavljena pitanja. Najviše smo se zanimali o njegovom životu i oko pitanja može li se živjeti samo od književnosti. Najavio nam je nove naslove koje jedva čekamo. Nadamo se da ćemo i ubuduće odlaziti na susrete s tako cool piscima.

učenici 5. i 6. razreda

U nastavku pročitajte što su učenici izjavili nakon susreta...

Izjave učenika  nakon susreta:

Karlo (5. r.) : Mislio sam da je stariji. Zamišljao sam ga s dugom crnom bradom i dugom  kosom. Kada je čitao odlomke iz knjiga, zaključio sam da piše jako lijepo. Drago mi je što je za svoja djela i nagrađivan. Njegova je najbolja knjiga Šifra kineske kornjače. Želim mu još puno lijepih i zanimljivih knjiga i nagrada.

Alma (5.r.): Mladen Kopjar mi se svidio. U stvarnosti je puno mlađi i nema bradu i brkove kao svi veliki mislioci. Najviše mi se svidio  ulomak iz knjige Padobranci i izvanzemaljci koji nam je čitao u knjižnici.

Petra (5.r.): Željela sam da malo glasnije čita jer ga nismo dobro čuli.  Zamišljala sam ga sa sijedom kosom i malo višeg. Jako je sramežljiv i povučen. Želim čitati njegove knjige. Najzanimljivije mi je bila knjiga Čokoladne godine.

Simona (5. r.): Mladen Kopjar nosi naočale kao i svi pisci koji  puno čitaju. Mlad je- to me iznenadilo. Pričao nam je o knjizi Čokoladne godine. Najviše mi se svidjelo kad je objasnio tko su zapravo padobranci, a tko izvanzemaljci u njegovoj knjizi. Bio je malo sramežljiv i tih. Jedva čekam da izađe knjiga s likovima Natašom i Sanjinom u glavnoj ulozi i s duhovima.

Martina (5.r.): Ja bih čitala njegove knjige.

Nika Ž(5.r.): Zamišljala sam Mladena Kopjara potpuno drugačije. Sviđalo mi se kako nam je čitao. Jako mi se sviđa što je završio fakultet.

objavio: Administrator   datum: 14. 3. 2013.

« Svibanj 2024 »