Događanja

Naši četvrtaši u radionici "Pišem ti pismo" iz projekta MZO-a "Ruksak (pun) kulture"

Projekt Ruksak (pun) kulture jedinstveni je kulturno-edukativni program na državnoj razini koji pokreće Ministarstvo znanosti i obrazovanja kao dopunski program potpore kurikulumu osnovne škole. Provođenjem programa želi se omogućiti dostupnost, približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima, poduprijeti razvijanje njihove estetske kulture, općenito senzibilizirati djecu i mlade za područje umjetnosti i kulture.

Nakon  prijave, i  naši su učenici odabrani za sudjelovanje te smo tako dobili priliku za provođenje programa među četvrtašima. S velikom radošću ugostili smo jednu zanimljivu gošću,  Ivu Bezinović-Haydon koja je svojom mirnoćom, znanjem i kreativnošću odmah zaokupila pažnju naših učenika. Iva je diplomirala  kroatistiku i komparativnu književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu te je i  spisateljica s velikim iskustvom rada s djecom, a jučer je realizirala radionicu pod nazivom „Pišem ti pismo“.

U radionici “Pišem ti pismo”, naša je gošća kroz zabavne aktivnosti čitanja i pisanja raznovrsnih pisama (službenih i osobnih - molbe, žalbe, zahtjevi, čestitke, pozivnice, zahvale…), potakla učenike na kritičko mišljenje i na stukturiranost i fokus pri izražavanju. Uz to razvijala je i samostalnost, empatičnost i samopouzdanje pri izražavanju želja i potreba.
Cilj radionice je bio usvajanje formalnog znanja o tome što je pismo, u kojim ga situacijama pišemo i kako ga pravilno strukturiramo, a svaki je učenik završio radionicu s gotovim pismom. Ovom radionicom naša je gošća - umjetnica  približila učenicima umjetnost i kulturu na najbolji mogući način, a mi se nadamo da je to tek početak jedne lijepe suradnje. Veliko hvala.

objavio: Administrator   datum: 4. 6. 2024.

« Srpanj 2024 »