RASPORED RADA U PRODUŽENOM BORAVKU

Produženi boravak organiziran je u Područnoj školi Kršan i u MŠ Čepić, nakon redovite nastave u vremenu od 12 do 17 sati.

Dvije grupe učenika, polaznika Produženog boravka, organizirane su kao heterogene skupine učenika sastavljene od 1.,2., 3. i 4.  razrednog odjela u MŠ Čepić kojima se pridružuju učenici 1., i  2. razrednog odjeljenja PŠ Šušnjevica te u PŠ Kršan učenici  1., 2., 3. i 4. razrednog odjela.

Po završetku prijepodnevne nastave, rad se odvija u pravilu u sljedećim aktivnostima:

1. 12.00 – 12.30  Prihvat učenika.

U prostoriji produženog boravka, učionici,
učiteljice razmjenjuju obavijesti o učenicima i dogovaraju
aktivnosti.

2. 12.30 – 13.00  Odmor i rekreacija učenika u učionici ili na školskom dvorištu i igralištu (slobodni razgovori, dječji tisak, društvene igre, sportske aktivnosti).

3. 13.00 – 13.30 - Objed učenika.

Neposredno prije objeda učiteljica provjerava jesu li sva djeca oprala ruke te organizira odlazak u blagovaonicu i smještaj djece. Učiteljica je nazočna objedu i provodi odgojno – obrazovni rad usmjeren na primjereno ponašanje pri objedu i komunikaciju s drugima.

4. 13.30 – 14.30 - Pisanje domaćih zadaća i provjeravanje istih.

Osim pisanja zadaća, učiteljica produženog boravka organizira individualni ili skupni rad po preporuci učiteljica RN i stručnih suradnika radi pomoći u savladavanju određenih sadržaja.

5. 14.30 – 17.00 – U ovom periodu organiziraju se aktivnosti prema okvirnom kurikulumum te slične aktivnosti isplanirane za rad u produženom boravku.

U osnovi je rad organiziran kroz:

radionice

igraonice

društvene igre

pričaonice

sportske i rekreativne aktivnosti

gledanje filmova, čitanje slikovnica i knjiga te slušanje glazbe

Novosti iz Produženog boravka

Čestitke učenicama Leani i Sari na Danima meda u Pazinu

Povodom manifestacije 13. Dana meda raspisan je likovno - literarni natječaj na temu „ Med-hrana, poslastica i lijek“ u organizaciji Udruge pčelara IŽ. Na natječaju su zapaženi likovni radovi učenice Leane Rade iz 3. razreda  PO Kršan s  mentoricom Mirjanom Rabar i učenice Sare Bako iz 4. razreda  s mentoricom  Jasminkom  Zahtila koje je Povjerenstvo odabralo za najbolje likovne radove. Čestitamo Leani na osvojenom 1. mjestu, a Sari na osvojenom  3. mjestu. Učenice su  za učestvovanje na natječaju pohvaljene  te im je uručena Diploma. Čestitke i mentoricama Mirjani i Jasminki. Na natječaju su još sudjelovali učenici: Gabrijel Honović, Ana Franković, Dylan Fornažar i  Alex Kehonjić iz PŠ Kršana te Leona Runko, Stefani Grožić iz MŠ Čepić s mentoricama Mirjanom, Jasminkom i Mikelom. Pridružili su im se učenici iz Produženog boravka Leona Runko i Dinka Licul s mentoricom Alenkom Brenković.

objavio: Administrator   datum: 28. 2. 2018.