Produženi boravak

RASPORED RADA U PRODUŽENOM BORAVKU

Produženi boravak organiziran je u Područnoj školi Kršan nakon redovite nastave u vremenu od 12 do 17 sati.

Grupa učenika, polaznika produženog boravka, organizirana je kao heterogena skupina učenika sastavljena od više razrednih odjela učenika Matične škole Čepić, Područnih škola Kršan i Šušnjevica te Područne škole Vozilići.

Rad se odvija u pravilu u sljedećim aktivnostima:

•  po završetku prijepodnevne, redovne nastave organiziran je prihvat učenika te ručak
  •  slijedi vrijeme za igru, odmor i rekreaciju po slobodnom izboru učenika
  •  nakon toga predviđeno je vrijeme za pisanje domaćih uradaka, ponavljanje i uvježbavanje gradiva obrađenog na nastavi
  •  preostalo vrijeme organizirano je kroz kreativne radionice: likovne, glazbene, dramske, sportske aktivnosti i slično

U osnovi je rad organiziran kroz:

• radionice
  • igraonice
  • društvene igre
  • pričaonice
  • sportske i rekreativne aktivnosti
  • gledanje filmova, čitanje slikovnica i knjiga te slušanje glazbe

Novosti iz Produženog boravka

Učenici Produženog boravka u posjetu Općini Kršan

Učenici Produženog boravka u ponedjeljak, 15. svibnja posjetili su Općinu Kršan. Vrlo srdačno primila ih je gđa Glorija Fable, pročelnica Upravnog odjela u Vijećnici gdje su počašćeni slatkišima, grickalicama i sokovima. Imali su priliku družiti se i razgovarati s načelnikom Općine, gospodinom Valdijem Runkom. Nakon predstavljanja, učenici su mu postavljali pitanja, na koja je načelnik vrlo rado odgovorio.Razgledali su sve urede, a najviše ih se dojmio načelnikov ured gdje Erika nije mogla odoljeti da bar na trenutak ne sjedne u njegovu fotelju. Učenici su sve djelatnike Općine iznenadili i darovali šarenim, papirnatim cvjetovima te prigodnim čestitkama. Bio je to vrlo ugodan i zanimljiv susret, a učenici su se vratili u školu zadovoljni i s osmijehom.

Alenka Brenković

Foto-galerija: U Općini Kršan

objavio: Administrator   datum: 16. 5. 2017.

« Listopad 2018 »

• MZO