Produženi boravak

RASPORED RADA U PRODUŽENOM BORAVKU

Produženi boravak organiziran je u Područnoj školi Kršan nakon redovite nastave u vremenu od 12 do 17 sati.

Grupa učenika, polaznika produženog boravka, organizirana je kao heterogena skupina učenika sastavljena od više razrednih odjela učenika Matične škole Čepić, Područnih škola Kršan i Šušnjevica te Područne škole Vozilići.

Rad se odvija u pravilu u sljedećim aktivnostima:

•  po završetku prijepodnevne, redovne nastave organiziran je prihvat učenika te ručak
  •  slijedi vrijeme za igru, odmor i rekreaciju po slobodnom izboru učenika
  •  nakon toga predviđeno je vrijeme za pisanje domaćih uradaka, ponavljanje i uvježbavanje gradiva obrađenog na nastavi
  •  preostalo vrijeme organizirano je kroz kreativne radionice: likovne, glazbene, dramske, sportske aktivnosti i slično

U osnovi je rad organiziran kroz:

• radionice
  • igraonice
  • društvene igre
  • pričaonice
  • sportske i rekreativne aktivnosti
  • gledanje filmova, čitanje slikovnica i knjiga te slušanje glazbe

Novosti iz Produženog boravka

Novouređena učionica Produženog boravka

Poput cara u bajci Carevo novo ruho, i naša je učionica Produženog boravka poprimila novo ruho, no, uz neke preinake jer, naime, nije gola, zidovi su osvježeni nježnim pastelnim bojama. Novi ormarići savršeno su se uklopili. Stare su stolice poput proljetnih cvjetića na livadi zablistale svaka u svojoj boji, zahvaljujući zlatnim rukama kućnog majstora. Dječica ne skidaju osmijehe s usana. Ponosno pokazuju igricu, njihovih ruku djelo povodom dječjeg tjedna koju su vrlo rado  poklonili svojim prijateljima u Matičnoj školi i PŠ Vozilići uz lijepe želje  - puno igre i zabave.

Alenka Brenković

objavio: Administrator   datum: 27. 10. 2016.

« Travanj 2018 »

• MZO