Produženi boravak

RASPORED RADA U PRODUŽENOM BORAVKU

Produženi boravak organiziran je u Područnoj školi Kršan nakon redovite nastave u vremenu od 12 do 17 sati.

Grupa učenika, polaznika produženog boravka, organizirana je kao heterogena skupina učenika sastavljena od više razrednih odjela učenika Matične škole Čepić, Područnih škola Kršan i Šušnjevica te Područne škole Vozilići.

Rad se odvija u pravilu u sljedećim aktivnostima:

•  po završetku prijepodnevne, redovne nastave organiziran je prihvat učenika te ručak
  •  slijedi vrijeme za igru, odmor i rekreaciju po slobodnom izboru učenika
  •  nakon toga predviđeno je vrijeme za pisanje domaćih uradaka, ponavljanje i uvježbavanje gradiva obrađenog na nastavi
  •  preostalo vrijeme organizirano je kroz kreativne radionice: likovne, glazbene, dramske, sportske aktivnosti i slično

U osnovi je rad organiziran kroz:

• radionice
  • igraonice
  • društvene igre
  • pričaonice
  • sportske i rekreativne aktivnosti
  • gledanje filmova, čitanje slikovnica i knjiga te slušanje glazbe

Novosti iz Produženog boravka

Općinsko-gradski LiDraNo 2016

Sudjelovali smo na Općinsko-gradskoj smotri LiDraNo 2016.  koja je održana u OŠ Matije Vlačića, u srijedu, 12. veljače 2016. godine.  Povjerenstvo sastavljeno od šest članova izabralo je u žestokoj konkurenciji našu učenicu 1. razreda Leanu Rade za Županijsku smotru u kategoriji  Dramsko-scenskog stvaralaštva -  pojedinačni nastupi. Mala Leana hrabro je  kazivala poeziju Tonićeve bargeši autora Tone Smoljanca. U kategoriji Literarnih radova naša učenica 4. razreda Korina Scropetta predložena je također za Županijsku smotru svojom pjesmicom Moja bajkovita godina. Mentorica Alenka Brenković izuzetno je ponosna na svoje učenice s kojima ovih dana intenzivno radi kako bih ih pripremila za županijsku razinu natjecanja u Pazinu 2. ožujka 2016. godine. Sretno, cure! Nastavak u Opširnije.

Čestitke svim natjecateljima, a evo i onih koje je Povjerenstvo izabralo za Županijsku smotru prema navedenim kategorijama:

LITERARNI RADOVI

U kategoriji osnovnih škola – literarno stvaralaštvo / 5 radova koji su predloženi za Županijsku smotru jesu:

1. OŠ Ivana Batelića Raša -  mentorica Hasnija Karlović – „Priča o čarobnom napitku“ – Marija Lalović – 7. razred

2. OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Čepić – mentorica Alenka Brenković – „Moja bajkovita   godina“-  Korina Scropetta - 4. razred

3. OŠ Matije Vlačića  – mentorica Klaudia Blašković – „Život jedne dvanaestogodišnjakinje“    - Paola Vlačić – 6. razred

4. OŠ Matije Vlačića  – mentorica Klaudia Blašković – „Školska bajka“ - Paola Vlačić – 6. razred

5. OŠ Matije Vlačića  – mentorica Klaudia Blašković – „Bura“ – Stella Garger –      8. razred

NOVINARSKI RADOVI

Za županijsku smotru – novinarski radovi  predložena su 2 rada:

1. OŠ „Vitomir Širola Pajo“ Nedešćina – mentorica Suzana Cvijić-Jeremić – „Intervju s Malvinom Mileta“ – Anton Miletić – 8. razred

2. OŠ „Ivo Lola Ribar“ Labin – mentorica Jangela Sušac- Budimir – „Glazba - najdraža igra i sigurno utočište“ – Stela Dermit – 7. razred

DRAMSKO – SCENSKO STVARLAŠTVO

U kategoriji pojedinačni nastupi za Županijsku smotru predloženi su:

Za kazivanje poezije:

1. OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Čepić – mentorica Alenka Brenković –  učenica Leana Rade  -    1. razred – autor i naslov pjesme: Tone Smoljanac „Tonićeve bargeše“

2. OŠ Matije Vlačića Labin – mentor Dean Nestorović – učenica Martina Zuliani – 5.razred - autorica i naslov pjesme: Roberta Razzi „Tir“

U kategoriji skupni nastupi predloženi su:

1. OŠ Vladimira Nazora Potpićan – mentorica Tihana Franković Načinović – Dramska grupa   - autorica i naslov teksta: Krstina Jakšić „Ljubav? Obična glupost!“

2. OŠ Matije Vlačića Labin  Područna škola Rabac - mentorica Dilana Dagostin Mohorović – Dramska grupa  - autor i naslov rada: Braća Grimm „Tri praščića“ (tekst preradila   Dilana Dagostin Mohorović)

objavio: Administrator   datum: 12. 2. 2016.

« Siječanj 2018 »

• MZO