Produženi boravak

RASPORED RADA U PRODUŽENOM BORAVKU

Produženi boravak organiziran je u Područnoj školi Kršan nakon redovite nastave u vremenu od 12 do 17 sati.

Grupa učenika, polaznika produženog boravka, organizirana je kao heterogena skupina učenika sastavljena od više razrednih odjela učenika Matične škole Čepić, Područnih škola Kršan i Šušnjevica te Područne škole Vozilići.

Rad se odvija u pravilu u sljedećim aktivnostima:

•  po završetku prijepodnevne, redovne nastave organiziran je prihvat učenika te ručak
  •  slijedi vrijeme za igru, odmor i rekreaciju po slobodnom izboru učenika
  •  nakon toga predviđeno je vrijeme za pisanje domaćih uradaka, ponavljanje i uvježbavanje gradiva obrađenog na nastavi
  •  preostalo vrijeme organizirano je kroz kreativne radionice: likovne, glazbene, dramske, sportske aktivnosti i slično

U osnovi je rad organiziran kroz:

• radionice
  • igraonice
  • društvene igre
  • pričaonice
  • sportske i rekreativne aktivnosti
  • gledanje filmova, čitanje slikovnica i knjiga te slušanje glazbe

Novosti iz Produženog boravka

Završnica natječaja "Ca je ča"

Bravo za Korinu Scropetta i njezinu mentoricu Alenku Brenković. Na završnici literarnog natječaju „Ca je ča“ osvojila je 1. mjesto u kategoriji učenika mlađih razreda za svoj literarni rad Jesen. Učenica je na Produženom boravku kojeg svakodnevno pohađa nakon nastave napisala prekrasnu pjesmicu o jeseni, naravno uz pomoć svoje mentorice, učiteljice Alenke Brenković. Rad je krajem listopada poslan na natječaj. Poziv iz Gradske knjižnice koja je inače organizator natječaja, iznenadio nas je ovih dana. Na svečanoj završnici održanoj u multimedijalnoj dvorani Gradske knjižnice u Labinu, jučer, 18. studenog 2015. godine, učenici je moderatorica, Morin Hukić uručila Diplomu i nagradu, knjigu - Skijaški dnevnik Pauline P. autorice Sanje Polak. Uzbuđenoj Korini čestitala je i ravnateljica GK Silvia Fiamengo. Čestitke Korini i mentorici te joj želimo još puno uspješnih radova. Pjesma se nalazi u Opširnije.

Foto-galerija: Ca je ča 2015

LINK: Gradska knjižnica

Jesen

Zbudila se

va beloj stomanji

od magle.

Na polne se prošećala

va kolorane veštalje

i zlotne kolane od lišća.

Šla je spat

va črnen kapote

od dažlja.

Korina Scropetta, 4. r.

objavio: Administrator   datum: 19. 11. 2015.

« Listopad 2018 »

• MZO