Uz obilje morske radosti - djeca ce zdravo odrasti

Načelnik Općine Kršan posjetio školu u Kršanu

Načelnik Općine Kršan g. Roman Carić je, u društvu ravnateljice OŠ Ivan Goran Kovačić Čepić Mirele Vidak, posjetio obnovljenu kuhinju Područne škole Kršan. Kuhinja je obnovljena u  okviru mjere „Provedba lokalnih strategija razvoja u ribarstvu“ FLAG natječaja za provedbu Mjere  5.2.1 „Potpora za aktivnosti usmjerene povećanju potrošnje i konzumacije ribe i drugih morskih organizama“  Lokalne akcijske grupe u ribarstvu „ALBA“, a temeljem prijavljenog projekta OŠ Ivan Goran Kovačić „Uz obilje morske radosti djeca će zdravo odrasti“

Mala čajna kuhinja nalazi se  u prizemlju školske zgrade. Rekonstrukcija je izvršena  u postojećim gabaritima i u skladu s HACCP standardom. Rekonstrukcijom je obuhvaćeno  rušenje postojećeg zida između kuhinje i sanitarnog čvora te se proširio prostor kuhinje.  Postavljena je nova keramika, strop od gipsokartonskih ploča, zamijenjena je instalacija vode i kanalizacije te  rekonstruirana elektroinstalacija. Zidovi i stropovi oličeni su  novim bojama.

Nakon završenih građevinskih radova pristupilo se opremanju novim namještajem i kuhinjskim pomagalima.

Osnovni cilj rekonstrukcije kuhinje u PŠ Kršan  je povećanje konzumacije ribljih obroka i stvaranje zdravih prehrambenih navika  čime će se dugoročno pozitivno utjecati na zdravlje djece.

Načelnik je bio ugodno iznenađen novim, modernim i funkcionalnim prostorom te je pohvalio napore koje čini Škola za unaprjeđenje odgoja i obrazovanja u lokalnoj zajednici.

objavio: Administrator   datum: 12. 6. 2023.

« Svibanj 2024 »