Ugostili smo svjetskog juniorskog boćara Matea Načinovića

Mateo Načinović s učenicima škole

Nakon susreta sa svjetskim prvakom, učenici su napisali svoje dojmove:

Kevin i Enes (6.r.): Ugostili smo svjetskog prvaka u boćanju. On je iz Čepića. Ime mu je Mateo Načinović. Otkrio nam je svoje dojmove sa svjetskog prvenstva u Kini gdje je osvojio zlatnu medalju u juniorskom svjetskom prvenstvu. Pričao nam je o svim svojim uspjesima i pokazao medalje. Upoznao nas je sa svim kategorijama u boćanju. On je osvojio medalju u paru -  u brzinskom izbijanju. Trenutno nema natjecanja pa malo odmara. Osjećaj je predobar kad imaš priliku upoznati svjetskog prvaka. Sada trenira u klubu u Italiji, a vikendom odlazi na utakmice. Treninge ima dva puta dnevno. Jako nam je drago što nam je došao u školu i što smo mogli s njim popričati.

Gabrijel (6.r.): U petak, 8. prosinca na SRO nam je stigao Mateo Načinović. Prisjetio se svojih dogodovština iz školskih dana u našoj školi.  Ispričao nam je što je sve važno kako bi bio dobar i uspješan sportaš, o svojoj ekipi i klubu. Naglasio je važnost prijateljstva i suradnje. Meni je fascinantno što je osvojio zlatnu medalju na svjetskom juniorskom prvenstvu u Kini ove godine, a i dalje je ostao skroman i jednostavan. Uopće se nije pravio važan kad nam je prepričavao o Kini, o Kinezima, a otkrio nam je da mu se njihova  hrana nije svidjela.  Nakon mnogo mnogo treniranja, po dva puta dnevno, počeo je osvajati medalje. Najviše mu je ostala u sjećanju bronca iz 2014. godine s prvenstva. Potpisao nam je majicu s njegovim imenom da nam ostane za dugo sjećanje.

Erika (6.r.): Najzanimljivije mi je bilo kad je prepričavao svoj životni put i koliko se morao odreći zabave i izlazaka kako bi trenirao i osvojio medalje. Baš se posvetio boćanju.

Ani (8.r.): Drago mi je što je došao u našu školu i ispričao kako mu je bilo u Kini i kako je postao svetski prvak. Najzabavnije mi je bilo kad je prepričavao svoje dojmove iz Kine i o hrani u Kini.

Luka T. (8.r.): Jako talentiran dečko. Drago mi je što smo ga pozvali u goste.

Erik (8.r.): To što je postigao u Kini je zbilja jako fascinantno.

Noel (8.r.): Velik uspjeh, čestitke! Isplatili su mu se treninzi po osam sati na dan.

Karlos (5.r.): Bilo mi je drago što je Mateo došao u našu školu i pričao nam o boćanju.

objavio: Administrator   datum: 10. 12. 2018.