DAREŽLJIVA SRCA ČEPIČKIH I POTPIĆANSKIH OSNOVNOŠKOLACA

U prosincu, mjesecu darivanja, radosti i veselja, udruženi potpićanski i čepićki osnovnoškolci uključili su se u brojne humanitarne aktivnosti kako bi darivanjem i druženjem razveselili djecu i odrasle, a sebe obogatili novim, dobrim i humanim djelom.

S ostvarenjem ovih vrijednih aktivnosti započelo se već potkraj mjeseca studenog. Akciji sakupljanja pomoći i darivanja odazvali su se brojni učenici, roditelji i djelatnici obiju škola. Dok su predstavnici Vijeća učenika iz Osnovne škole Vladimira Nazora Potpićan posjetili štićenike Doma za nezbrinutu djecu u Puli, čepićki osmaši su, već tradicionalno, obišli djecu u lovranskome domu Ivana Brlić Mažuranić. Osim bogatih paketa slatkiša, školskog i higijenskog pribora te igračaka i dječje odjeće, novim su prijateljima prenijeli pozdrave svojih vršnjaka i obećali ponovni susret sljedećeg prosinca.

Nisu zaboravili ni bolesnu dječicu, svoje vršnjake. Njih su, povodom blagdana Svetog Nikole, a tijekom posjete Muzeju računala „Peek&Poke“ u Rijeci, darivali jabukama. Naime, već nekoliko godina tradicija je ovog riječkog muzeja da se umjesto novčanih ulaznica poklanjaju jabuke za bolesne mališane na Kantridi. U akciji «Svaki po jabuku» potpićanski učenici sakupili su ukupno 432 jabuke. Čepićki su učenici humanitarci u Rijeku nosili više od 80 kg jabuka jer je svaki učenik donio u školu 2 kg jabuka.

Nismo zaboravili niti osobe s posebnim potrebama. I njima je, dakako, potrebno pokazati pažnju i ljubav. Stoga smo se družili s njima povodom obilježavanja Međunarodnog dana osoba s posebnim potrebama. Mladi Čepljani i Potpićanci ,uglavnom učenici viših razreda, obogaćeni su novim iskustvom nakon posjete i druženja s polaznicima poludnevnog boravka Centra za inkluziju u Labinu. Istog dana, upriličena je i posjeta zaposlenicima šivaonice pri zaštitnoj jedinici za zapošljavanje osoba s invaliditetom koja djeluje u sastavu Centra za inkluziju i podršku u zajednici Labin. Tom prigodom, želimo se zahvaliti voditeljicama Marineli Benazić, Katji Ćus i Đani Žgela koje su nas toplo i srdačno dočekale i ugostile.

A što je sa starijima?  Zaslužuju li i oni pomoć, pažnju i darivanje ovih dana? Svakako. Njih su darivali i razveselili nešto mlađi učenici potpićanske Matične škole. Oni su obišli štićenike Doma za starije i psihički oboljele u Nedešćini. Prigodnim programom, pomladili su, makar na trenutak, ova divna i draga bića, a kao uspomenu na ovaj susret, ponijeli sa sobom čokoladnog Mrazića i što je najvažnije, osjećaj zadovoljstva jer su unijeli osmijeh i radost na njihova lica.

I na kraju, zahvaljujemo se DVD – u Pićan te gospodinu Orlandu Mužulu, prijevozniku iz Čepića koji su nam omogućili prijevoz učenika, a najviše hvala svim učenicima i roditeljima obiju škola koji su se nesebično odazvali ovim vrijednim akcijama.

objavio: Administrator   datum: 23. 12. 2011.