Sport i čitanje povodom Mjeseca hrvatske knjige

Mjesec hrvatske knjige ove smo godine otvorili posjetom Gradskoj knjižnici Labin. U ponedjeljak, 22. listopada uputili smo se u Labin autobusom već u 8.00 sati. Tko je rekao da sport i čitanje nemaju ništa zajedničkog. U našoj terenskoj nastavi itekako. Ubrzo smo stigli pred SC Franko Mileta, a tamo su nas već čekali poznati rukometaši RK Rudan. Presvukli smo se i potrčali u dvoranu. Ajme, ogromna je! Poput pravih sportaša prije važne utakmice, prozvani smo imenom i prezimenom, dali petaka suigračima i počeli s rukometnim treningom. Na poligonu smo se zagrijali vježbom trčanja, odradili nekoliko vježbi s  loptom, a zatim učili voditi loptu te igrali rukomet. Naši domaćini, strpljivi  rukometaši stalno su nam pomagali i učili nas kako pravilno dodati loptu, trikove dodavanja, kako pucati na gol, … Osjećali smo se poput pravih zvijezda. Na kraju, trebao nam je predah pa su nam prepričavali svoje sportske dogodovštine te o  vježbi i odricanju u vrhunskom sportu. Zaključili smo da se isplati jer sport je važan u životu jednog učenika i čovjeka.

Marendali smo, a zatim nas je čekala zanimljiva edukacija u Gradskoj knjižnici Labin. Prvašići su uživali s knjižničarkom Slavicom koja ih je upoznala s knjižnicom te su dobili besplatno članstvo. Ubrzo su nam se pridružili drugaši i trećaši jer nas je u Multimedijalnoj dvorani čekala jedna posebna gošća - književnica i dramaturginja Željku Horvat-Vukelja, autorica brojnih djela za djecu i mlade. Uz razigranu i maštovitu spisateljicu vrijeme nam je brzo odmaklo. Predstavila nam je svoje priče na veoma neobičan način. Uz mnoštvo likova i rekvizita koje je vadila iz svoje torbe, tzv. Ljubice Torbić, nastajale su nove prekrasne priče. U jednom trenutku i učenici su bili djelom njezinih priča, razigrani orkestar, u drugom trenutku oponašali zvukove, izvodili pokrete, … i tako cijeli sat, jedva smo stigli na autobus! Uživali smo svim osjetilima! Obećajemo da ćemo više čitati!

objavio: Administrator   datum: 22. 10. 2018.