OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN OSOBA S POSEBNIM POTREBAMA

Kada  nešto zaista želiš,  cijeli svijet se pokrene da se to zaista i ostvari…misao je vodilja ove naše priče o uključivanju osoba s posebnim potrebama na aktivno djelovanje u svojoj zajednici. U Centru za inkluziju u prostorijama Policijske uprave Labina djeluje simpatična grupica mladih ljudi s posebnim potrebama s njihovom voditeljicom Marinelom Benazić u sklopu projekta IN. promo. Šest mladih ljudi i volontera koji se po potrebi uključuje u rad  šije i oslikava platnene vrećice raznih vrsta te ih samostalno prodaje na raznim mjestima. Narudžbe stižu svakoga dana što nas uopće ne čudi jer su platnene vrećice postale svojevrsni hit među Labinjanima. Dakle, priuštite si jednu takvu vrećicu za “nosit špežo” jer time niste dobili samo prekrasnu ekološku vrećicu nego pomažete osnaživanju, osamostaljivanju i motiviranju osoba s intelektualnim poteškoćama u našoj zajednici. Sve smo to saznali od gospođe Marinele Benazić koja je kako je rekla svim srcem u ovome projektu. Zahvaljujemo joj što nas je tako zdušno provela kroz njihovu malu firmu kako je oni zovu.

U sklopu obilježavanja Međunarodnog dana osoba s posebnim potrebama naši su osmaši zajedno s nekoliko učenika viših razreda  potpićanske osnovne škole te s voditeljicama pedagoginjom škole Nadom Švraka, likovnjakinjom Davorkom Vadanjel i učiteljima Deanom Nestorovićem, Elenom Brnjac i Rominom Miletić, posjetili u petak 2. prosinca 2011. godine, osim već spomenuti centar i Centar za inkluziju u prostorijama Centra Liče Faraguna u Labinu. U kratkom druženju  sa sedam  dragih štićenika  saznali smo mnogo detalja vezanih za njihovo djelovanje. To su sve  mladi ljudi kojima je boravak takve vrste u kojem oni ne samo da se likovno izražavaju već i uče svojevrsnom samostalnom životu zaista ugodan poticaj. Veoma su zadovoljni, a najviše se vesele zajedničkom druženju koja prerastaju u izvrsna prijateljstva, a  ponekad i u ljubavi.

Zahvaljujemo im za veliku vedrinu i prekrasan osmijeh koji su nam darovali te nas potaknuli da se zamislimo koliko se u životu zaista sve vrti oko izbora- kako ćeš reagirati na životne situacije, hoćeš li izabrati dobro ili loše raspoloženje jer na početku i na kraju  tvoj je izbor kako ćeš proživjeti svoj život.

objavio: Administrator   datum: 8. 12. 2011.