Dan škole 2018.

Ivana Pilko Čunčić - voditeljica Službe za osnovnoškolski odgoj i obrazovanje MZO, Momir Karin - pomoćnik ministrice MZO, Mirela Vidak - ravnateljica, Roman Carić - zamjenik načelnika Općine Kršan, Delia Vorkapić - voditeljica rumunjskog  konzulata u Rijeci, Aurel Georgescu - konzul Rumunjske u RH

Priredba i promocija početnice

Teško da ćemo u školi ponovo doživjeti ovako ispunjen dan poput ovog sunčanog, ali prohladnog  15. dana svibnja. Nezaboravan početak svečanosti omogućili su trener i  proslavljeni rukometaši  Mladog rudara koji su već u rano jutro poveli naše učenike na rukometno igralište te prezentirali svoje vještine i svoju izvrsnost koja ih je dovela u  Premijer ligu.

Dan škole, obilježavanje Međunarodnog  dana obitelji i promocija početnice na istrorumunjskom jeziku „Pošnjin ganej vlaški“ okupili  su naše učenike, njihove obitelji, umirovljenike, govornike vlaškog jezika, brojne goste... među kojima s najvećim ponosom ističemo predstavnike Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske g. Momira Karina - pomoćnika ministrice i gđu. Ivanu Pilko Čunčić - voditeljicu službe za osnovnoškolski odgoj i obrazovanje. Uvijek dragi gosti u našoj školi su i predstavnici Veleposlanstva Rumunjske g. Aurel Georgescu - savjetnik i konzul te gđa. Delia Elena Vorkapić iz riječkog konzulata. U ime domaćina, djecu i goste, pozdravili  su ravnateljica škole gđa.  Mirela Vidak i zamjenik načelnika Općine Kršan – g. Roman Carić.

Učenici škole Čepić su, kao i uvijek, zablistali poput zvjezdica  i pokazali koliko su talentirani u svim područjima: pjevanju, sviranju, glumi, slikanju, stvaralaštvu….

Ravnateljica škole istaknula je kako obitelj i škola moraju biti povezani neraskidivim vezama jer samo zajedništvo osigurava čvrste temelje na kojima se gradi budućnost  djece, a samim tim i budućnost svih nas.

Podijeljene nagrade povodom natječaja Moja obitelj

Gosti nisu krili oduševljenje dječjim nastupom, kao ni prekrasnom atmosferom i toplim ozračjem koje vlada u našoj školi. Posebno oduševljenje izazvala je početnica za učenje istrorumunjskog jezika „Pošnjin ganej vlaški“ koja je nastala kao plod višegodišnjeg rada na očuvanju vlaškog jezika, a za koju se nadamo da će budućim generacijama pružati dobre osnove za učenje tog, već skoro zaboravljenog, jezika. Financijsku pomoć u tiskanju početnice osiguralo je Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH.

Povodom Dana obitelji, za najuspješniji likovni, odnosno literarni rad nagrađene su obitelji Runko i Kehonjić, a za njihove nagrade pobrinuli su se Restoran Ferali i Pizzeria Napoli. Sve učenike su sladoledom počastili  tvrtka Lorimex  iz Labina. Svima veliko hvala.

Sportski dio - Mladi rudar u igri s učenicima

Foto - galerija

objavio: Administrator   datum: 15. 5. 2018.