Pazinski srednjoškolci oduševljeni školom u Šušnjevici

Četrdesetak srednjoškolaca iz Pazinskog kolegija - klasične gimnazije, u pratnji svojih profesora,  posjetili su u četvrtak, 11. svibnja PŠ Šušnjevica,  u okviru svoje terenske nastave.

Nakon uvodnog prigodnog govora ravnateljice Mirele Vidak, učiteljica Dianora Radola pozdravila ih je na vlaškom jeziku. Naglasak susreta  je bio na vlaškom, istrorumunjskom ili žejanskom govoru kojega su srednjoškolci željeli upoznati .

Učenice 5. razreda Lana Stepančić i Karla Levak,  predstavile  su zanimljivu prezentaciju o prvim tragovima vlaškog ili žejanskog jezika u našem zavičaju, a potom su pogledali film Vlaška limba – nematerijalna kulturna baština moga zavičaja o brojnim aktivnostima naših učitelja i učenika vezanima za očuvanje, revitalizaciju i popularizaciju toga jezika. Film je  pripremila knjižničarka Romina Miletić. Za kraj su im učenice iz PŠ Šušnjevica kazivale Himnu Šušnjevici.

Učenici i profesori Pazinskog kolegija nisu krili oduševljenje predstavljenim programom i prekrasno opremljenim prostorom škole. Posebno su ih razveselile i fritule kojima smo ih počastili.

Na rastanku se već dogovarao i novi susret. Pa zaželimo im unaprijed još jednu dobrodošlicu.

Foto-galerija: Pazinski srednjoškolci u PŠ Šušnjevici

objavio: Administrator   datum: 12. 5. 2017.