Uključili smo se u manifestaciju Noć knjige 2017.

I mi smo „zagrlili vikend“ i pridružili se najduljoj kulturnoj noći u Hrvatskoj pod nazivom Noć knjige 2017. Manifestacija koja obuhvaća Dan hrvatske knjige (22. travnja) te Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja),  šesta po redu, u središte svojega interesa stavlja knjigu, autora, čitanje i čitatelja, nastojeći barem na trenutak skrenuti pozornost na ljepotu i značenje pisane riječi, čaroliju ukoričenih svjetova i radost njihova upoznavanja. Ove se godine održavala od 21. do 24. travanja u čak 234 grada i mjesta širom zemlje s više od 500 sudionika u 1057 različita programa i prodajnih akcija koji su obuhvatili najmlađe i najstarije, školarce i studente, bicikliste, kvizomane, profesionalne pripovjedače i zahvalne slušače, čitače od stila i bibliofile raznih profila. Nastavak u Opširnije.

Foto-galerija: Noć knjige 2017.

Mi smo, kao uostalom i svake godine do sad, obilježili na svoj način. Uključili smo se naravno, u program u jutarnjim satima, u školi na satu razrednika. Priklonili smo se cjelogodišnjem školskom projektu „Stare – nove igre“ te nakon predavanja o povijesti igara, istraživanja informacijskih izvora, u timskom ozračju izradili plakate na teme: Povijest društvenih igara, Dječje igračke iz hrvatske baštine, Društvene igre,  Stare igre našeg kraja,… Zabavili smo se, saznali nove informacije i družili se, a sve uz čaroliju pisane riječi. Šestaši su bili zadovoljni jer su i oni upecali poslasticu s noćnog menija – kako glasi ovogodišnji moto najveselije i najdulje noći u Hrvatskoj. S knjigom u ruci družili su se i brojni štovatelji u  vlakovima, na brodskim linijama, u parkovima, školskim klupama, staračkim domovima, kafićima, svugdje gdje se zamisliti može.

Punih 96 sati bogatog programa realizirano je tako u Hrvatskoj, a pridružili su se i u susjednoj Sloveniji, Crnoj Gori te Bosni i Hercegovini.

objavio: Administrator   datum: 25. 4. 2017.

« Srpanj 2017 »

• Novi foji