SVJETSKI DAN PJESNIŠTVA UZ DANIELA MOHOROVIĆA

Svjetski dan pjesništva učenici i učitelji Osnovne škole Ivan Goran Kovačić iz Čepića te područnih škola iz Šušnjevice i Kršana, obilježili su u društvu s Danielom Mohorovićem. Tijekom jednosatnog druženja s ovim labinskim pjesnikom, prisutni su se upoznali s njegovim radom te načinom stvaranja. Zanimljiva i dinamična interaktivna komunikacija između pjesnika i učenika obznanila je mnoge podatke i iz njegova stvaralačkog opusa, a naglasak je stavljen na sve popularnije haiku pjesništvo koje je kod učenika polučilo interes. Oduševljenje i pozitivne reakcije učenika izazvala je i činjenica da je Mohorović svaku svoju haiku pjesmu pročitao na originalnoj cakavici te prijevode na književni hrvatski te engleski jezik.

Mohorovićevo pripovijedanje i anegdote iz svakodnevnog života uopće zaintrigirale su učenike, pa nisu izostali ni zanimljiva pitanja učenika na koje je pjesnik rado odgovarao. Dok je Mohorović, koji je inače kao profesor ekonomskih predmeta zaposlen u labinskoj srednjoj školi, u šali učenike, za cjelokupan dojam, nagradio s peticom, oni su njemu uzvratili aplauzom i s pozivom za ponovni susret.

objavio: Administrator   datum: 22. 3. 2011.