Učili smo o animaciji u Kinu Labin i družili se s mališanima DV Pjerina verbanac

U četvrtak, 15. prosinca 2016. godine učenici 5. i 6. razreda su sat hrvatskoga jezika i SRO proveli u Kinu Labin u pratnji učiteljice hrvatskoga jezika, pripravnice  i knjižničarke. Imali su priliku učiti o animaciji od jednog od najpoznatijih filmskih animatora Hrvatske, Filipa   Gašparovića Melisa. Filmska radionica o metodologiji izrade 3D modela, pripreme modela za animaciju (rigging), animaciju istih, montiranje filma i ubacivanje animacija u film organizirali su POU Labin u suradnji s Laboratorijem kulture – FELIX iz Zagreba. Na kraju je autor  predpremijerno prikazao inserte crtanog autorskog filma Mrav koji priprema za HRT.  Cilj ove radionice je  proširivanje edukacije učenika o filmskom mediju i  pobuđivanje  interesa  za  daljnje bavljenje tim medijem.

Prije radionice družili su se s malim veselim vrtićarcima DV Pjerina Verbanac  u Labinu. Nastavak u OPŠIRNIJE.

Foto-galerija: U DV Pjerina Verbanac i na radionici o animaciji

Predstavili su im na originalan način svoju slikovnicu Kako je nastalo Čepićko jezero glumeći u igrokazu. U duhu svečanog prosinca sa svojom učiteljicom engleskog jezika pripremili su im Božićni memory na kojega su mališani izvrsno reagirali. U druženju,  igri i smijehu  brzo im je proteklo vrijeme te su, nakon što su se zasladili slatkišima i grickalicama,  nastavili pješke prema Kinu Labin. Izrazili su želju za sličnim sadržajima i u budućnosti.  Zahvaljujemo tetama u vrtiću na realiziranim sadržajima i na slatkišima i grickalicama.

R.M.

objavio: Administrator   datum: 16. 12. 2016.

« Travanj 2017 »

• Novi foji