Darujmo osmijeh

Vrijeme Božića predstavlja vrijeme darivanja, ljubavi, mira, topline i obitelji. Nažalost, nemaju svi  mogućnost  Božiću se veseliti s roditeljima i obitelji. Stoga, bitno je da se i mi koji imamo svoje roditelje i obitelj bar na tren prisjetimo onih koji nisu te sreće i da im pokušamo uljepšati ovo blagdansko vrijeme.

Učenici i djelatnici Osnovne škole „Ivan Goran Kovačić“ Čepić prikupljali su, uz vodstvo učiteljice Davorke Prusić, slatkiše, higijenski i školski pribor, odjeću i obuću kako bi razveselili štićenike Doma za nezbrinutu djecu „Ivana Brlić-Mažuranić“ u Lovranu. O tome da duh Božića ujedinjuje ljude i potiče ih na dobra djela svjedoči i količina prikupljenih darova.

Dana 14. prosinca, predstavnici škole, učenici osmog razreda u pratnji učiteljica Davorke Prusić i Marine Hrvatin,  preuzeli su ulogu Djeda Mraza. Prikupljene darove ukrcali su u školski kombi i krenuli putem Lovrana. U Lovranu srdačno su  nas  dočekale ravnateljica i odgajateljice Doma. Uz  razgovor, topao čaj i ukusan puding vrijeme je preletjelo. Ravnateljica je učenike upoznala s radom i organizacijom Doma te sa životnim navikama i obavezama  štićenika. Također, učenici su razgledali prostorije Doma koji je lijepo opremljen i ničime ne oskudijeva. Odgajateljice se istinski  trude  štićenicima pružiti dom i obitelj, iako je razumljivo da vam nitko ne može nadomjestiti roditeljsku ljubav. Nadamo se da smo bar malo štićenicima Doma uljepšali ovo blagdansko vrijeme i da se bar nakratko na njihovim licima pojavio osmijeh.

Otišli smo ih darivati, no darivali su i oni nas. Podsjetili su nas koliko smo sretni što imamo roditelje koji nas vole bez obzira na sve naše svađe i sukobe, podsjetili su nas da imamo toplinu doma i koje su istinske životne vrijednosti. Božićno vrijeme dođe i brzo prođe, no trebali bismo dopustiti da nas duh Božića, duh dobrote, ljubavi, prijateljstva, obitelji i brige za druge vodi tijekom cijele godine.

objavio: Administrator   datum: 16. 12. 2010.