Djeca - prijatelji bijelog štapa

Povodom Međunarodnog dana bijelog štapa koji se tradicionalno obilježava 15. listopada,  učenici naše škole imali su priliku u srijedu, 28. rujna 2016. godine, slušati edukativno predavanje udruge LOGOS MEDIE iz Pule, a u sklopu njihovog projekta pod nazivom Djeca – prijatelji bijelog štapa koju provode  s ciljem informiranja i senzibiliziranja školske djece o potrebama slijepih i slabovidnih osoba, ali i općenito osobama s posebnim potrebama. Gospođa Danijela, članica udruge je upoznala učenike s poteškoćama slijepih i slabovidnih osoba i na primjeru vlastitog iskustva predstavila neka od pomagala kojima se slijepi koriste: štapovi za slijepe, satovi, budilice, snimači i reproduktori, pisaći stroj za slijepe, obilježivači. Gospodin iz udruge upoznao je pak učenike s karakteristikama Brailleog pisma te s raznim elektroničkim pomagalima i raznim softwerima za mobitele i ostalim pomagalima za kućanstvo i za zdravlje. Učenicima je posebno zanimljivo bilo upoznati se i s nekim društvenim igrama poput Čovječe ne ljuti se, Mlin, itd. te naučiti kako se odnositi prema osobama s takvim poteškoćama i na koji im način pomoći. Na kraju su učenici dobili Priznanje o polasku radionice napisanim uobičajenim slovima i Brailleovim pismom.

R.M.

FOTO-GALERIJA: Djeca - prijatelji bijelog štapa

objavio: Administrator   datum: 28. 9. 2016.

« Kolovoz 2017 »

• Novi foji