Ekskurzija osmaša u Dalmaciji

U ponedjeljak,  2. svibnja 2016. rano ujutro krenuli smo na ekskurziju u Dalmaciju. Svi smo bili dobro raspoloženi. Uslijedila je vožnja preko Rijeke, Senja, preko Velebita u Liku i dalje autocestom do Zadra. Posjetili smo  Pozdrav Suncu, Orgulje i crkvu Sv. Donata. Zadar je ostavio predivan utisak na nas. Nakon Zadra krenuli smo prema Šibeniku gdje smo razgledali stari centar sa katedralom sv. Jakova koja je na popisu UNESCO-a te smo pojeli fini sladoled. Šibenik nam se jako dopao. Već se polako smračilo kad smo krenuli prema našem hotelu gdje smo se raspakirali i večerali. Poslije večere svi smo se upoznavali i družili jer su nam pratnja bili učenici iz OŠ Vladimira Nazora Potpićan. Nastavak u Opširnije.

Foto-galerija: Ekskurzija osmaša u Dalmaciju

Sljedeće jutro razgledali smo Split, Dioklecijanovu palaču te smo otišli u Trogir. Bilo nam je super. Razgledali smo starogradsku jezgru koja je na popisu UNESCO-a kao dio svjetske kulturne baštine.

Na putu u Dubrovnik zaustavili smo se u Neumu. Pod vodstvom vodiča, obišli smo grad i propješačili njegovim moćnim bedemima: od Vrata od Pila, preko Straduna do vrata od Ploča. Već se je smračilo kada smo se vratili u hotel. Obišli smo svoje sobe, a potom smo večerali. Toga dana jako smo se umorili  te smo zaspali rano kako bismo skupili snagu. Idućeg jutra valjalo se rano ustati jer smo brodom išli na otok Lopud, smješten sjeverozapadno od Dubrovnika, a čini dio elafitskog otočja. Na Lopudu smo otišli do palače gdje smo se malo odmorili te smo krenuli natrag.

Ujutro, 4. dana, dana prije odlaska, bili smo malo nesretni jer nam je to bio zadnji dan s noćenjem. Krenuli smo u romantični Cavtat gdje je bilo apsolutno predivno. Nakon Cavtata posjetili smo grad Mali Ston. Vratili smo se u naš prvi hotel u Vodicama te smo odlučili, tu zadnju noć, provesti se, najbolje što možemo.

Zadnjega dana posjetili smo Slapove Krke. Sa svojih sedam sedrenih slapišta rijeka Krka je prirodni i krški fenomen. Uživali smo svim čulima, a pogotovo u vožnji brodom donjim tokom Krke u Skradin. Nakon ručka nastavili smo put prema Kninu. Razgledali smo spomenik Oluji, uspon na tvrđavu te nastavili vožnju prema kućama. Povratak je bio u večernjim satima.

Osmaši

objavio: Administrator   datum: 10. 5. 2016.