Četvrtaši u "Večernjoj školi"

Iako nije uobičajeno da  učenici spavaju u školi, upravo se  to dogodilo u četvrtak, 21. listopada u OŠ Ivan Goran Kovačić Čepić. Naime, toga je dana realiziran mini razredni projekt učenika 4. razreda pod nazivom «Večernja škola 1». Ciljevi projekta kojeg je razredna učiteljica Davorka Prusić razradila u Školskom kurikulumu bili su usmjereni na: osamostaljivanje učenika, međusobno  povezivanje i upoznavanje te učenje dodatnih nastavnih sadržaja vezanih uz večer tj. noć. Cilj je postignut novim, kreativnim načinom rada.

Učenici u školu nisu došli u jutarnjim, nego u poslijepodnevnim satima. Uslijedila je uobičajena nastava. Na satu lektire gledao se film «Družba Pere Kvržice», a onda su učenici i njihova učiteljica  večerali u školskoj kuhinji. Zanimljivo je bilo učenje o zvijezdama na dodatnoj nastavi iz prirode i društva, a još zanimljivija šetnja pod zvjezdanim nebom. Učenici su, promatrajući nebo, praktično primijenili netom usvojeno gradivo. Osim zvijezda, promatrali su i gola stabla koja su noću neobičnih oblika. Povratak u učionicu, crtanje noćnog, jesenjeg stabla, a zatim ono što su svi nestrpljivo iščekivali – priprema za noćenje u školi! Kakao i keksi, vreće i madraci posuđeni od GDCK Labin, jedna učionica i prevelika energija...  Petak ujutro svi su ustali, pripremili se (higijena, doručak) i u 8.15 započeli s redovitom nastavom. Postavljeno je pitanje: «A kada ćemo opet...?»

objavio: Administrator   datum: 25. 10. 2010.