Terenska nastava u Vukovaru

U sklopu projekta „Posjet osmih razreda Vukovaru“ što ga provodi „Javna ustanova Memorijalni centar domovinskog rata Vukovar“, učenici 8. razreda naše škole, u pratnji  učitelja povijesti i vjeronauka, boravili su od 24. travnja do 26. travnja 2016. godine  u Vukovaru.

Cilj projekta je učenike učiti o vrijednostima Domovinskog rata i Bitke za Vukovar. Posjet uključuje održavanje predavanja o Domovinskom ratu u skladu s nastavnim programom predmeta Povijest za osme razrede, obilazak svih mjesta sjećanja vezanih za Domovinski rat, prenošenje poruke mira, prihvaćanja različitosti i suosjećanja kroz Školu mira i radionice. U sklopu dvodnevnog posjeta, osim obilaska memorijalnih lokaliteta u Vukovaru, učenici su posjetiti Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture.

Projekt „Posjet osmih razreda Vukovaru u cijelosti financira - Ministarstvo branitelja  (smještaj u hostelu, prijevoz i prehranu učenika tijekom posjeta) te im ovom prilikom zahvaljujemo na realizaciji.

O dojmovima naših osmaša možete pročitati u njihovom osvrtu na realiziranu nastavu u OPŠIRNIJE.

Foto-galerija: Terenska nastava u Vukovaru

TERENSKA NASTAVA U VUKOVARU

Dana 24.4.2016. u 10.00 sati krenuli smo na putovanje prema Vukovaru, Gradu heroja. Svi smo bili dobro raspoloženi i veseli. Vožnja je bila dosta duga. Vozili smo se oko osam sati tako da smo u hostel došli u 18.00 sati. Boravili smo u hostelu Zagreb gdje smo svi dobili svoje sobe. Raspakirali smo se i spremili jer smo u 19.00 sati već trebali biti u gradu. Večerali smo pizzu u središtu Vukovara. Nakon večere vratili smo se u hostel i tamo smo se još malo zezali prije nego li smo morali otići na spavanje kako bismo bili odmorni za sljedeći dan.

Rano ujutro probudili smo se malčice pospani, ali smo svejedno bili dobre volje. Krenuli smo prema vojarni u Vukovaru gdje smo dobili lunch pakete te odslušali zanimljivo i poučno predavanje o Domovinskom ratu i borbi za Vukovar. Kada smo krenuli, shvatili smo da nam nedostaje jedan učenik. Sva sreća pa je on ušao u bus sa učenicima iz Rijeke tako da smo se našli na ručku. Razgledali smo dvorac Eltz i uz stručno vodstvo obišli muzej. Prije večere imali smo malo slobodnog vremena za predah, a potom smo se dotjerali za večernji izlazak. U discu je bilo ludo, svi smo plesali, pjevali i zabavljali se. Nakon izlaska, mrtvi umorni, istuširali smo se te se još malo družili prije spavanja.

Sljedeće jutro bilo je vedro i sunčano i naš posljednji dan na terenskoj nastavi. Poslije doručka posjetili smo vojarnu gdje smo naučili puno  o oružju koje se upotrebljavalo u Domovinskom ratu. U vojarni je bilo super zanimljivo, a nakon vojarne smo otišli u Spomen dom hrvatskih branitelja. Vidjeli smo i  kukuruzni put, to jest put spasa. Sljedeća postaja bila nam je masovna grobnica gdje smo odali počast žrtvama koje su u nama pobudile osjećaje boli i tuge, ali i ponosa i zahvalnosti. Zatim smo otišli na Ovčaru i saslušali o tome što se tamo dogodilo. Zadnja postaja bio nam  je vukovarski Vodotoranj pored kojeg smo se slikali.

Oko 17.00 sati krenuli smo kućama i nije nam bilo baš drago. U Vukovaru nam je bilo predivno i nadamo se da ćemo imati priliku ponovno tamo otići.

Osmaši smiley

objavio: Administrator   datum: 28. 4. 2016.