Ples i pjesma kao univerzalni ljudski jezik, na dar

U povodu Dječjeg tjedna koji se obilježava tijekom prvog tjedna u mjesecu listopadu, učenici Osnovnih škola Ivan Goran Kovačić iz Čepića i Vladimira Nazora iz Potpićna posjetili su labinski Centar za odgoj i obrazovanje Liče Faraguna.

Dobro raspoloženi štićenici Centra, djeca s posebnim potrebama, zajedno sa svojim vrijednim njegovateljicama, svoje su vršnjake dočekali s nestrpljenjem i s velikim zanimanjem.

Uz mentorstvo učiteljice Davorke Vadanjel, «čepljanski» su učenici izveli kratku predstavu šaljivog sadržaja «Naši nuki», u kojoj su se začuli i zvuci miha, Dalena Načinovića. Osmaši Toni Percan i Marin Širol iz potpićanske škole, vještim izvedbama popularnih zabavnih melodija sa svojim su harmonikama, podigli već ionako dobru atmosferu. Gromoglasni aplauz i smijeh, koji su tog dana bili neizostavni, začuli su se i nakon što su Melani Zajc i Kristofer Škabić, polaznici trećeg razreda iste škole, odigrali humorističan skeč «Va farmačije», učiteljice Vesne Atanasković.

Razdraganih srdaca i dobrog raspoloženja, tog su dana bili svi sudionici i  posjetitelji ovog događaja koji je kulminirao i okončan s pjesmom i plesom, univerzalnim ljudskim jezikom.

U povodu Međunarodnog dana starijih osoba koji se obilježava 1. listopada, učenici su navedeni program izveli i pred štićenicima Dnevnog centra za starije osobe na Marcilnici, a sve to u cilju prihvaćanja različitosti, uviđanja na pomoć potrebitima i senzibilizaciji za potrebe bližnjih, što su jedni od glavnih smjernica i odredbi razvojnih planova obiju škola.

Gosti su svojim domaćinima darovali košaricu s kolačima i s originalnim dječjim likovnim radom.

Koordinatorice ovog hvalevrijednog projekta bile su pedagoginja Nada Švraka i već spomenuta učiteljica Davorka Vadanjel.

SLIKA 1. – Centar Liče Faraguna

Naši petaši izvode predstavu šaljivog sadržaja «Naši nuki»

SLIKA 2. – Centar Liče Faraguna

Ugodno druženje osnovnoškolaca sa štićenicima Centra nastavljeno je uz pjesmu i ples

SLIKA 3. – Dnevni centar – Marcilnica

... i na Marcilnici iskren osmijeh bio je pravilo ponašanja

objavio: Administrator   datum: 1. 10. 2010.