Novigradsko proljeće

Naša Stefani Dudić, učenica 8. razreda, boravila je u Školi stvaralaštva Novigradsko proljeće od 18. do 25. travnja 2105. godine. Već dugi niz godina u ovom terminu održavaju se kreativne radionice pod zajedničkim nazivom Novigradsko proljeće za kreativne učenike i učitelje. Kako joj je bilo i što je sve naučila napisala je u svojem izvješću. Nastavak u Opširnije.

Foto-galerija: Novigradsko proljeće

Moje putovanje započelo je u subotu, 18. travnja 2015. godine. Jako sam se veselila i jedva čekala. Bila sam smještena u hotelu Laguna u Novigradu. Glavna tema ovogodišnjeg Novigradskog proljeća je bila Lađa. Svečano otvaranje bilo je u Gradskoj sportskoj dvorani. Najviše mi se svidjela Himna Novigradskog proljeća koju su izveli članovi tamošnjeg zbora jer obožavam pjevati. Ove se godine obilježavalo 40 godina Škole stvaralaštva i 26 godina Novigradskih proljeća te smo se tim povodom fotografirali za milenijsku fotografiju koja je potom bila objavljena u lokalnim novinama Glasu Istre.

Prijavila sam se u Radionicu slikarstva koja je imala za cilj razvijanje likovne kreativnosti, motoričkih sposobnosti za manipulaciju likovnim tehnikama, priborom i materijalima, sposobnosti dvodimenzionalnog oblikovanja i usvajanje likovnog jezika. Naš voditelj je bio Đanino Božić. Radionice smo imali svakoga dana u prijepodnevnim i poslijepodnevnim satima. Prvoga dana upoznali smo se i crtali u crno-bijeloj tehnici. Kroz tjedan dobivali smo sve kompliciranije zadatke i teme. Najviše mi se svidjelo kad smo svoje crteže izložili u obližnjem Lapidariju. Tijekom dana imali smo pauze za ručak i kratke pauze, a u večernjim satima posebne programe. Najviše mi se svidjela šaljiva večer Tvoje lice zvuči poznato i večer Noć knjiga kada smo čitali ulomke iz knjiga. Zanimljiva je bila i glazbeno-poetska večer. Najdojmljivije mi je bilo puštanje lampiona. Nebo je bilo prepuno prekrasnih lampiona.

Stekla sam puno prijatelja koje će pamtiti. Zadnjega dana dobili smo Zahvalnice za sudjelovanje u Novigradskom proljeću. Bilo je to prelijepo iskustvo koje će mi zauvijek ostati u sjećanju. Zahvaljujem Općini Kršan na sponzorstvu.

objavio: Administrator   datum: 30. 4. 2015.