U Zagrebu

U utorak 30. listopada 2012. godine posjetili smo Zagreb. Krenuli smo u ranim jutarnjim satima kako bismo stigli sve planirano.U KD Vatroslav Lisinski pogledali smo simfonijsku bajku Peća i Vuk. Zadivila nas je veličina i impozantnost ove dvorane, a i u izvedba orkestra. Moramo priznati kako smo se lijepo osjećali kad nas je voditelj Igor Mešin, pripovjedač,  prozvao. Iako je bilo predviđeno da će učenici nižeg razreda razgledati grad a viši obići Muzej suvremene umjetnosti, zajedno smo se družeći obavili sve. Nakon vožnje Zetovom uspinjačom, podne je označio pucanj Gričkog topa. Držali smo pokrivene uši, no, svejedno su nam popadale tople kokice netom kupljene kod lokalnog obrtnika. Naša stručna vodičkinja provela nas je Trgom Josipa Jelačića, Katedralom, najpoznatijom tržnicom Dolac gdje smo uživali u crvenilu šestinskih kišobrana. Izašli smo žurno kroz Kamenita vrata kako bismo stigli u razgled HRT- a na Prisavlju. Već smo bili pomalo umorni ali smo i dalje hodali 32 kilometarskim hodnicima HRT. Objasnili su nam da tri velike zgrade povezuju ti dugački hodnici. Nadali smo se da ćemo vidjeti mnogo poznatih ličnosti kako bismo dobili i autogram, ali su valjda već bili otišli. Bili smo u najvećem studiju Antona Martija gdje se snima emisija Pjevaj moju pjesmu. Obišli smo i redakciju informativnih emisija i režiju radija. Zabavili smo se u Plavom studiju kada smo se mogli vidjeti na kameri, a i čitali smo s blesimetra, iako smo teško hvatali slova. U Muzeju suvremenih umjetnosti razgledali smo stalni postav, naučili o apstraktnoj umjetnosti te vidjeli dizajnerske izloške Karima Rashida. Vratili smo u kasnim večernjim satima , ali smo bili zadovoljni viđenim i naučenim.

objavio: Administrator   datum: 15. 11. 2012.