Prezentacija Umjetničke škole Matka Brajše Rašana u našoj školi

Učenici i učitelji Umjetničke škole Matka Brajše Rašana prezentirali su jučer (ponedjeljak, 6.5.2024.), rad svoje škole našim zainteresiranim učenicima. U prezentaciji su sudjelovali i naši učenici koji pohađaju glazbenu školu. Tako su učenici mogli saznati da se nastava  odvija u Matičnoj školi u Labinu i u tri područna odjela u Potpićnu, Buzetu i Lovranu. Škola obuhvaća osnovno glazbeno i osnovno plesno obrazovanje, kraći glazbeni i plesni program za djecu predškolske dobi te neverificirane progame – Jazz odjel, radionicu zborskog pjevanja i radionicu orkestralnog muziciranja.

Osnovno glazbeno obrazovanje traje šest godina. Od glazbenog obrazovanja Škola nudi mogućnost školovanja na glazbalima klavir, harmonika, gitara, violina, flauta, klarinet, saksofon i udaraljke. Učenici imaju tjedno dva individualna sata iz odabranog glazbala te skupnu nastavu iz solfeggia, teorije glazbe, komorne glazbe te pjevačkog zbora ili orkestra. Osnovno plesno obrazovanje traje četiri godine i u Školi djeluje odjel suvremenog plesa. Učenici imaju tjedno 4 odnosno 6 sati nastave suvremenog plesa, dva sata klasičnog baleta, ritmiku i glazbu te individualnu izbornu nastavu klavira. Predškolsko obrazovanje obuhvaća glazbenu i plesnu igraonicu te pripremni solfeggio za djecu starijeg uzrasta. Nastava se odvija isključivo u poslijepodnevnim satima ili po završetku nastave u redovnoj školi. Jazz odjel obuhvaća osnove interpretacije jazz glazbe praćenu jazz teorijom i harmonijom, uz izvođenje u manjim ansamblima. Radionica zborskog pjevanja i orkestralnog muziciranja namijenjena je prvenstveno bivšim učenicima Škole koji se i dalje žele baviti glazbom.

Učenicima su podijeljeni letci sa svim potrebnim informacijama o upisu.

objavio: Administrator   datum: 7. 5. 2024.

« Svibanj 2024 »