Naša Leona Runko - odlukom Učiteljskog vijeća proglašena Učenicom generacije za školsku godinu 2023./2024.

U našoj školi ima učenika koji se jako trude, vrijedni su, marljivi i zaista uzorni, no u protekloj školskoj godini jedna se učenica posebno istaknula svojim trudom, radom i uspjesima, kako to volimo reći "iskočila je". Leona Runko sudjelovala je na državnoj razini natjecanja iz likovne kulture LIK 2024. čime se plasirala među 10 najboljih likovnjaka svih osnovnih škola u Hrvatskoj. Osim toga, Leona se jako istaknula sudjelovanjem u zavičajnom projektu Priče iz košnice oslikavši većinu torbi, izradila je velik dio keramičkih proizvoda te sama osmislila, napisala i ilustrirala pravu pravcatu slikovnicu Pčelarica Marta koju smo  potom tiskali.

Jako se potrudila i u stvaranju eksperimentalnog filma Učka. Čepić. Polje u sklopu projekta Sva lica Čepića, snimivši najveći broj kvalitetno promišljenih video isječaka. Aktivna je članica školskog zbora i nerijetko sudjeluje u programu, solo točkama. Osvojila je 3. mjesto u Istarskoj županiji na likovnom natječaju Reci to stripom 2. Sudjelovala je na Olimpijadi osnovnih škola Labinštine u više kategorija. Tijekom prošle školske godine Leona je primljena u nekoliko radionica: Novigradsko proljeće, znanstveni park u Višnjanu i na Ročku glagoljašku akademiju. To je rezultiralo određenim izostancima s nastave ali je ona sve to uspjela nadoknaditi, odgovorno i strpljivo.

Vjerujemo da će sva stečena iskustva i znanja primijeniti u svom budućem radu čime će obogatiti i našu školu, a to je već i učinila (ne zaboravimo da je autorica našeg školskog logotipa). Iako je možda trenutni naglasak na umjetničkom području, Leona postiže dobre rezultate u svim nastavnim predmetima. Uspješno usklađuje školske, izvannastavne i izvanškolske obaveze, spremna je pomoći kako svojim razrednim kolegama tako i ostalim djelatnicima škole. Kaže se: „Tko hoće, nađe način - tko neće, nađe izliku.“ Leona u većini slučajeva nađe način, ali ako ga i ne nađe, zasigurno ga je tražila te je upravo zbog toga odlukom Učiteljskog vijeća proglašena Učenicom generacije za školsku godinu 2023./2024.

Čestitke, Leona!

Tekst: Eni Blašković

Foto: Jasminka Zahtila

objavio: Administrator   datum: 9. 9. 2024.

« Listopad 2024 »