Veselimo se s našim nagrađenim i pohvaljenim učenicima na 17. Literarnom natječaju GDCK Labin

U srijedu, 14. svibnja, na svečanoj završnici 17. Literarnog natječaja Gradskog društva Crvenog križa Labin, u Gradskoj knjižnici Labin,  nagrađeni su i pohvaljeni naši učenici. Najuspješniji, u kategoriji učenika od 5. do 8. razreda su bili: Roko Štroligo za rad „Ovakav svijet želim“, koji je nagrađen 3. mjestom te je pohvaljena Sara Žulić, za rad „Poruka darivatelju krvi“,  oboje učenici 7. razreda s mentoricom Sanjom Stranić.

U kategoriji učenika od 1. do 4. razreda pohvaljena je učenica  3. razreda, PŠ Kršan, Veronika Marčac za rad „Dragi tata!“  s mentoricom Sanjom Celić. Veronika je kroz pjesmu uputila pohvalu tati za darivanje krvi te potiče ostale da se uključe u akciju darivanja krvi.

Na natječaju su sudjelovali i sljedeći  učenici naše škole: Dalan Rančić i Leon Rade, iz 3. razreda PŠ Kršan; Eleni Fable, Matthias Brajuha, Lukas Santaleza iz 6. razreda, Sara Žulić, Roko Štroligo, Vito Zrinšćak i Emili Šestan, iz 7. razreda, te  Paolo Vlačić, Nikolina Širok i Loreley Ponjavić, iz 8. razreda., a izražavali su se na teme prilagođene stvarnosti, a  u skladu s vrijednostima koje GDCK njeguje: Ovakav svijet želim!, Kad me nešto muči, pomaže mi… i Poruka darivatelju krvi.

Čestitke svima, a posebno našim učenicima i mentoricama!

Nagrađene i pohvaljene radove možete pročitati u OPŠIRNIJE.

Ovakav svijet želim

Kada bih ja svijet promijeniti znao,

zdravlje i veselje svakom bih dao.

Bolesti i tuge ne bi bilo,

bez brige i mržnje

bi se živjelo.

Rat nitko ne bi spominjao

ni za slobodu molio.

Novac bih skroz iz života izbacio

i loptu za igru nekom dobacio.

Po mojoj mjeri,

ovakav bi svijet

bio za pet!

Roko Štroligo, 7. razred, nagrađeni rad

Poruka darivatelju krvi

Potpuno neprimjetan radiš među ljudima i živiš normalnim životom, a zapravo si pravi heroj – darivatelj krvi.
To možda ne zna puno ljudi, no tvoja doza darovane krvi može spasiti čak tri života. Moraš biti ponosan na sebe jer si human i plemenit, tvoja će krv spasiti, uljepšati i olakšati nekome život, a da ni ne znaš kome si pomogao. Tvoj čin ne pomaže samo osobi koja primi krv, već i članovima obitelji, prijateljima, kolegama… Tim činom daješ dio sebe ne očekujući ništa zauzvrat.
Hvala ti za svaki dolazak na akciju darivanja krvi, za svaku darovanu dozu, za ustrajnost u tome što radiš. Nema nagrade kojom bi ti se dovoljno zahvalilo na tvojoj nesebičnosti, trudu i solidarnosti.
Želim ti dobro zdravlje, ustrajnost u svojim plemenitim djelima kojima donosiš radost i osmijeh na lice mnogim ljudima.
Još jednom, HVALA!

Sara Žulić, 7. razred, pohvaljeni rad

Dragi tata

Dragi tata,

ti si za mene super junak

jer daruješ krv!

Možda si darovao krv baš

našoj učiteljici,

a možda nekome koga

srećem na ulici.

Kad odrastem

želim biti baš poput tebe

darežljiva

i da donesem osmijeh na

puno lica!

Svi zdravi ljudi bi trebali

biti poput mog tate!

Darujte krv!

I ljudi, trebate jesti puno

cikle i blitve

da vaša krv bude zdrava!

I da budete super junaci

poput mog tate!

Veronika Marčac, 3. razred, pohvaljeni rad

objavio: Administrator   datum: 15. 5. 2024.

« Srpanj 2024 »