Posjetili smo pravu Dječju kuću i uživali u predstavi Mali princ

Prosinačke radosti nastavili smo realizacijom divne izvanučioničke nastave. Posjetili smo pravu Dječju kuću, golemu kuću, prekrasno uređenu, veselu i punu kreativnosti, u cijelosti namijenjenu – djeci, i to u Rijeci. Na ulazu nas je dočekala vesela voditeljica  Iva Marčelja te nas provela kroz cijelu priču. Lutkarske predstave, filmovi za djecu, mnoštvo dječjih knjiga, izložbe, kreativne radionice – sve to i još mnogo više – sadržaj je Dječje kuće koja nakon dvogodišnje izgradnje, krajem ožujka 2021. ponosno otvorila svoja vrata. Saznali smo da je preoblikom Ciglene zgrade bivšeg industrijskog kompleksa Rikard Benčić izrasla u Dječju kuću kvarta kulture. Vođeni pričom i dinamičnim pokretima, zavirili smo u svaki i najmanji  kreativni kutak ove kuće, a vjerujte kreative i maštovitosti ne nedostaje. Višenamjenske dvorane za igru i projekciju, radioničke prostorije, zelena mekana  prostorija Šume Striborove toliko su nas očarale da nismo ni shvatili da je već vrijeme za polazak. Poslušali smo i jednu posebnu priču u dječjoj knjižnici i ostavili svoj trag, svoje točke, …preporučujemo svima!

Požurili smo u riječki HNK Ivana pl. Zajca, sjeli smo u prepuni parter i prepustili se čaroliji „Malog princa“.  Malo je takvih priča o malom biću s asteroida B612 što nas iznova dirne, iz generacije u generaciju. Predstava nas je toliko dojmila da smo uživali svim svojim bićem u avanturama malog zlatokosog dječaka i pilota. Oduševljeni smo! Glumce smo ispratili glasnim i dugim  pljeskom, zaslužno. I vrijeme nas je poslužilo, ni jedna kap kiše u polasku i povratku. Moramo ponoviti, komentirali su naši mali učenici.

objavio: Administrator   datum: 8. 12. 2022.