Događanja

Labinska autorica Josipa Milevoj predstavila nam je svoju novu slikovnicu o brijunskoj slonici

Povodom Svjetskog dana životinja i uvodno u Mjesec školskih knjižnica ugostili smo u školi našu prijateljicu, spisateljicu Josipu Milevoj. Ove godine s novom pričom, kao što je obećala našim učenicima u prošlogodišnjem gostovanju. Predstavila nam je prekrasnu slikovnicu „Cecilija i slonica Lanka“, posvećenu brijunskoj slonici koja je ove godine slavila svoj 50. rođendan. Priču o posebnoj slonici koja je 1974. godine stigla na brijunsko otočje, kao dar premijerke Indire Gandhi pokojnom predsjedniku Josipu Brozu Titu, učenici su sa zanimanjem slušali, a saznali su i pregršt informacija o slonovima, inteligentnim i divnim životinjama, ali nažalost ugroženoj vrsti pa je dobro razgovarati o zaštiti. Zanimljivosti o slonici Lanki izvrsno su nam se uklopile u ovogodišnji kurikulum jer ćemo je na proljeće imati prilike i upoznati. Jedva čekamo!

Josipa nam je otkrila da je priča nastala spontano, proljetos, nakon što je nekoliko sati provela sa slonicom na Brijunima, a za izvrsne ilustracije zaslužna je učenica 8. razreda OŠ Ivo Lole Ribara, Lucia Bolčić koja je surađivala s autoricom. Za kraj, zanimljivo je i da je autorica svoju slikovnicu promovirala ljetos na Brijunima, povodom Tjedna slonova i proslave 50. rođendana slonice Lanke. Hvala, Josipa, bilo nam je poučno, zabavno, zanimljivo i toplo.

objavio: Administrator   datum: 6. 10. 2022.