RASPORED RADA U PRODUŽENOM BORAVKU

Produženi boravak organiziran je u Područnoj školi Kršan i u MŠ Čepić, nakon redovite nastave u vremenu od 12 do 17 sati.

Dvije grupe učenika, polaznika Produženog boravka, organizirane su kao heterogene skupine učenika sastavljene od 1.,2., 3. i 4.  razrednog odjela u MŠ Čepić kojima se pridružuju učenici 1., i  2. razrednog odjeljenja PŠ Šušnjevica te u PŠ Kršan učenici  1., 2., 3. i 4. razrednog odjela.

Po završetku prijepodnevne nastave, rad se odvija u pravilu u sljedećim aktivnostima:

1. 12.00 – 12.30  Prihvat učenika.

U prostoriji produženog boravka, učionici,
učiteljice razmjenjuju obavijesti o učenicima i dogovaraju
aktivnosti.

2. 12.30 – 13.00  Odmor i rekreacija učenika u učionici ili na školskom dvorištu i igralištu (slobodni razgovori, dječji tisak, društvene igre, sportske aktivnosti).

3. 13.00 – 13.30 - Objed učenika.

Neposredno prije objeda učiteljica provjerava jesu li sva djeca oprala ruke te organizira odlazak u blagovaonicu i smještaj djece. Učiteljica je nazočna objedu i provodi odgojno – obrazovni rad usmjeren na primjereno ponašanje pri objedu i komunikaciju s drugima.

4. 13.30 – 14.30 - Pisanje domaćih zadaća i provjeravanje istih.

Osim pisanja zadaća, učiteljica produženog boravka organizira individualni ili skupni rad po preporuci učiteljica RN i stručnih suradnika radi pomoći u savladavanju određenih sadržaja.

5. 14.30 – 17.00 – U ovom periodu organiziraju se aktivnosti prema okvirnom kurikulumum te slične aktivnosti isplanirane za rad u produženom boravku.

U osnovi je rad organiziran kroz:

radionice

igraonice

društvene igre

pričaonice

sportske i rekreativne aktivnosti

gledanje filmova, čitanje slikovnica i knjiga te slušanje glazbe