Novosti iz Produženog boravka

Žogarija - loptarija

Sudjelovali smo na  Žogariji  - loptariji u Labinu, manifestaciji  u organizaciji Grada Labina i MEDIA SPORTA iz Ljubljanje, a s ciljem jačanja povezivanja, građenja prijateljstva i uzajamnog života među mladima  preko sporta i popratnih odgojnih djelatnosti.

Žogarija  - loptarija  upriličena je u petak, 20. svibnja 2016. godine, na školskom igralištu OŠ Matije Vlačića u Labinu. Sudjelovalo je 6 osnovnih škola s područja Labinštine, a organizirano je natjecanje u nekoliko disciplina: fair play protokolu, kvizu znanja, nogometu 3 na 3 za djevojčice i dječake, igrama spretnosti, u  plesnom i pjevačkom nastupu, a i učitelji su imali prilike pokazati svoje sposobnosti u  kutku za stvaranje i  kutku za lokalnu hranu. Također, uključili su se i četiri grupe djece iz dječjih vrtića Pjerina Verbanac i Gloria. Sve discipline su se bodovale, a najbolji su nagrađeni peharom i zahvalnicama. Naši učenici Produženog boravka pod mentorstvom učiteljice Alenke Brenković izradili su i skulpturu koja je predstavljala školu.

Osvojili smo 3. mjesto u sveukupnom poretku, no, sa sigurnošću ćemo znati tek nakon objave svih podataka na stranicama Žogarije - loptarije. U organizaciji TV Nove sve je snimano pa ćemo imati priliku sve i pogledati na malim ekranima. Nastavak u VIŠE.

Foto-galerija: Žogarija - loptarija

ŽOGARIJA  traje već 11 godina, a nositelji aktivnosti su mladi iz osnovnih škola u državama Austriji, Italiji, u Mađarskoj, Hrvatskoj, Srbiji, Bosni i Hercegovini, Makedoniji i Crnoj Gori, Kosovu. Predstavljaju most suživota, suradnje i novih oblika povezivanja mladih generacija susjedskih i prijateljskih država. Žogarija predstavlja sportsko druženje, kretanje i zabavu mladih.  Tako će u 2016. godini biti organizirano ukupno 30 ŽOGARIJA i snimit će se  28 TV emisija ŽOGARIJA. U projektu sudjeluju kao  partneri već 10 godina: Ministarstvo za školstvo i sport Republike Slovenije, Ministarstvo za okolinu Republike Slovenije, Olimpijski povjerenstvo Slovenije, Nacionalna Televizija Slovenije i NZS.

MEDIA SPORT u  partnerskoj suradnji s TV Novom planira i osigurava svu potrebnu opremu i cjelokupnu organizaciju događaja ŽOGARIJA u Labinu. TV emisija ŽOGARIJA iz Labina će se emitirati u 8 drugih država. Škola pobjednik iz Labinu ide na finalno takmičenje za Hrvatsku, a dalje na finalni dio u Mađarsku u rujnu ove godine.

objavio: Administrator   datum: 27. 5. 2016.