Na 22. sazivu Male glagoljske akademije u Roču

U organizaciji Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta  te Agencije za odgoj i obrazovanje, uz suorganizatora Grad Buzet, a provoditelja OŠ „Vazmoslav Gržalja“ Buzet; u Roču se od 29. lipnja do 5. srpnja po 22. put održao saziv Male glagoljske akademije koji je okupio čak 60 učenika šestih razreda iz petnaest hrvatskih škola te šesnaest učitelja hospitanata.

Na toj su se listi našle i četiri odabrane učenice naše škole – Antonia Jurasić, Nika Carić, Simona Taletović i Linda Tončetić; uz pratnju učiteljice Gorane Tenčić.

Tematika ovogodišnjeg saziva bio je „Glagoljski imaginarij“ koji je u znaku čudesnosti i bajkovitosti u kombinaciji s našom bogatom jezičnom poviješću – glagoljskim pismom, uspio probuditi kreativnost i maštovitost veselih malih glagoljaša. Nastavak u OPŠIRNIJE.

Foto-galerija

Mali su glagoljaši i njihovi mentori iz čitave Hrvatske cijeloga tjedna marljivo radili unutar svojih radionica kako bi se zajedno sa svojim mentorima i voditeljima radionica uspješno predstavili na završnoj priredbi u nedjelju. Pritom su mogli birati između sedam različitih radionica: grafičko-scenografske, radionice glagoljskih imaginarija, medijske, novinarske, povijesne, radionice freskoslikarstva te likovno keramičarske radionice.

Svake smo večeri mogli uživati u bogatom zabavno - kulturnom programu unutar kojeg smo koračali u čudesan svijet bajki „Vile Mile“, gledali zanimljive predstave te slušali koncerte talentiranih mladih istarskih kantautora i izvođača.

Publika je tako svjedočila i talentiranosti mladih polaznika dramske skupine naše škole koji su pod vodstvom učiteljice likovne kulture Davorke Vadanjel izveli već dobro uvježbanu predstavu „Veli Jože“ te tako zasluženo pokupili brojne ovacije publike.

Žaknići i njihovi mentori na završnoj su večeri primili diplome Male glagoljske akademije i Agencije za odgoj i obrazovanje te su se oprostili od čudesnog Roča s izmiješanim emocijama sreće i tuge – što se rastaju od novih prijatelja s kojima su se zbližili, ali ponosni i ispunjeni što su se pokazali savjesnima i odgovornima te što su imali priliku sudjelovati na tako važećoj manifestaciji koju će zasigurno pamtiti cijeloga života.

Gorana Tenčić, prof.

objavio: Administrator   datum: 18. 8. 2014.