Noć knjige 2014.

Kaže se da je knjiga čovjekov najbolji prijatelj, no, u današnje vrijeme, većini učenika knjiga je malo manje dobar prijatelj, uz sve ostale mogućnosti koje im se nude, pa su Svjetski dan knjiga ili Dan hrvatske knjige pravi datumi za izvlačenje zaboravljenih knjiga i posvećivanju radosti čitanja.  Ti se datumi već tradicionalno obilježavaju u Hrvatskoj, a i u svijetu te smo se i mi u školi danas (23. travnja 2014.) odlučili pozabaviti uvažavanjem knjige. Kroz aktivnost „Knjiga, ti i ja“ uključili smo se u manifestaciju Noć knjige 2014. Učenici viših razreda prezentirali su svoje omiljene knjige na originalan, maštovit način. Neki su tako pripremili Powerpoint prezentacije o likovima i piscima, drugi su izradili plakate, a bilo je i prepričavanja, glume i svega pomalo. Čitanjem ulomaka uveli su nas u neke nove dimenzije,  bajkovite, duhovite, ali i veoma ozbiljne. Na kraju su svi učenici dobili na dar straničnike Noć knjige 2014. I da se vratimo na početak priče, knjiga je u ovom slučaju, bar na jedan dan,  postala čovjekov najbolji prijatelj...

Inače, povodom Noći knjige, knjižare i knjižnice, škole, javni prostori i ustanove na širem području RH postaju mjesto odvijanja raznovrsnog i širokoj publici zanimljivog programa, koji traje od 18 sati do 1 sat iza ponoći. Noć knjige održava se i u specijalnim knjižnicama, muzejima, klubovima, kinima… (od 2014. godine i u bolnicama i zatvorima) povezujući u ljubav prema knjizi medicinare, muzealce, meteorologe, psihologe, arhitekte, fotografe… Knjižare toga dana posjetiteljima nude brojna sniženja i popuste, a knjižnice besplatna učlanjenja. Sve informacije možete saznati na linku ispod.

objavio: Administrator   datum: 23. 4. 2014.