Veleposlanstvo Rumunjske nagradilo učenike naše škole

Pod pokroviteljstvom Veleposlanstva Rumunjske, u srijedu 20. lipnja 2013. godine,  u konobi Ema u Vranju, održalo se druženje veleposlanika Rumunjske g. Cosmina Dinescua i njegovih suradnika sa žiteljima Šušnjevice. Tom je prigodom održana svečana završnica literarnog natječaja na istrorumunjskom jeziku.

Naši su se vrijedni učenici odazvali pozivu rumunjskog veleposlanstva te napisali lijepe stihove o svom selu, jeseni, mravima, kišnim kapima… U radu su im pomagali nonići i none, susjedi ili prijatelji, stariji mještani Šušnjevice koji dobro govore istrorumunjski.  Tako su nastali pravi mali literarni dragulji koje su učenici pročitali na završnom susretu. Na nagradni natječaj svoje su radove prijavili Ani Krajcar, Noel Peršić, Simona Taletović, Dino Žvanja i Silvia Žvanja te su svi nagrađeni prigodnim poklonima.

Prvu nagradu- prekrasni bicikl za svoju pjesmu “Me selište miko” odnio  je, ili bolje rečeno, odvezao je,   učenik 2. razreda Luka Tončetić. Drugu nagradu- brze role za pjesmicu “Furniga” dobila je učenica 1. razreda Karla Levak, a treću nagradu- školski pribor za pjesmu “ Kaplja de ploje”  odnijela je učenica 1. razreda Nataly Krajcar.

Nakon što smo imali prilike uživati u stihovima na zvučnom istrorumunjskom jeziku, učenici Istrorumunjske grupe s voditeljicom Rominom Licul prezentirali su slikovnicu “Doj papagali” koju su izradili tijekom školske godine.

objavio: Administrator   datum: 26. 6. 2013.