Završena ovogodišnja školska natjecanja Znanost mladima

Duboko udahnimo! Uzbuđenje popušta, danas je zadnje školsko natjecanje Znanost mladima 2024. Sve je počelo 12. siječnja 2024., natjecanjem iz engleskog jezika, a sudjelovale su naše vrijedne osmašice Loreley Ponjavić i Nikolina Širok, s mentoricom Rominom Licul. U vrijeme gripe i raznih viroza, nažalost, natjecanje iz biologije s mentoricom Ivom Rukavina nije održano, 24. siječnja.

Krajem siječnja, točno 25., realizirano je natjecanje iz geografije. Mentorici Ivani Višković prijavili su se učenici od 5. do 8. razreda,  Leona Mart (5.r.), Matthias Brajuha, David Licul, Eleni Fable (6.r.), Sara Žulić (7.r.), Nikolina Širok, Loreley Ponjavić i Emili Stanić (8.r.).

Učiteljica matematike, Dolores Pilaš, vodila je  natjecanje iz matematike, 26. siječnja, s učenicima Matthiasom Brajuha, Arisom Džinovićem i  Nolom Fornažar iz 6. razreda. Učenike 4. razreda, Luku Žulića, Mikelanđela  Cvečića te Lukasa Boškaila budno je  pratila učiteljica Mikela Banko Lukšić, a učenike 4. razreda iz PŠ Kršana, Kevina Rade, Kristana Roviša, Vita Škropetu te Saru Juran učiteljica Mirjana Rabar.

Veljača je bila rezervirana za hrvatski jezik i likovnu kulturu. U četvrtak, 1. veljače održano je natjecanje hrvatskoga jezika. Učestvovale su učenice Leona Runko, Sara Žulić (7.r.), Loreley Ponjavić i Nikolina Širok (8.r.) s mentoricom Dijanom Franković. LiK, natjecanje likovne kulture, održano je u petak, 9. veljače. Svoja su likovna umijeća pokazali sljedeći učenici: Matthias Brajuha, Eleni Fable (6.r.), Leona Runko, Sara Žulić (7.r.) i Loreley Ponjavić i Nikolina Širok (8.r.), a mentorica je bila učiteljica Eni Blašković. Uloženi trud se uvijek isplati i prepoznaje pa čestitke svim vrijednim učenicima i mentorima, uz puno uspjeha u daljnjem radu.

Tekst: R.M.

objavio: Administrator   datum: 16. 2. 2024.