Uključili smo se u međunarodni projekt Bookmark exchange project 2019

S veseljem smo dočekali zanimljive i šarene straničnike koji su nam stigli čak iz dalekog Portugala. Odakle?  Zašto? Kako? Tko ih je poslao? Eto, sudjelovali smo u međunarodnom projektu razmjene straničnika između školskih knjižnica i njihovih korisnika iz cijeloga svijeta pod nazivom Bookmark exchange project 2019 povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica (ISLM), a kojega organizira Međunarodna udruga školskih knjižničara (IASL). Cilj je razmjena straničnika između dviju škola. Svake se godine uparuju različite škole, kako bi svaka škola upoznala što više različitih kultura i običaja iz cijeloga svijeta.

Krajem rujna uključili smo se po prvi put s učenicima petog i šestog razreda, a ubrzo smo saznali da će nam partneri biti učenici osnovne škole Agrupamento de Escolas de Fajoes iz Carregose iz Portugala. Stupili smo u kontakt te razmjenili ideje oko tema te krenuli raditi. Naši su se učenici izrazili na temu škole i školskog okruženja te s učiteljicom engleskog jezika pisali kratke sastavke o sebi, a učenici iz Portugala nadovezali na svoju temu oko čitanja i važnosti čitanja. Naši straničnici još putuju poštom jer smo ih tek poslali, ali su nas njihovi iznenadili u jutarnjoj pošti. Jako smo se razveselili originalnim straničnicima te proširili svoj krug prijateljstva. Nadamo se da će i naši straničnici ubrzo stići u Caregosu te također razveseliti petaše i šestaše. A mi ćemo produbiti naše znanje o Portugalu na satovima geografije jer će nam sada biti interesantnije učiti o zemlji gdje imamo prijatelje. Pozdravljamo ih i želimo im ugodne praznike!

Tekst i fotografije: R. M.

objavio: Administrator   datum: 6. 12. 2019.

« Travanj 2020 »