Školski projekt Novi život se rađa prezentiran na Festivalu zavičajnosti

Naš ovogodišnji školski projekt Novi život se rađa koji se provodio u sklopu implementacije zavičajne nastave u školama pod nazivom “Škole u srcu zavičaja“  uspješno je prezentiran na ovogodišnjem Festivalu zavičajnost koji se 17. svibnja održao u sportskoj dvorani OŠ Marije i Line u Umagu.  Na Festivalu su svoje projekte prezentirali učenici iz 43 osnovnih škola Istarske županije.

Predstavljanje projekata  bilo je podijeljeno u dva dijela - izložbom na prezentacijskom štandu te  predstavljanjem  projekta koje je bilo vremenski ograničeno na maksimalno tri minute.

Mi smo na našem prezentacijskom pultu iza kojega su bile  učenice Dorotea, Ani, Karla i Lana izložili okosnicu naših višemjesečnih istraživanja, proučavanja, sakupljanja,  stvaranja… Čini nam se da smo privukli velik broj posjetitelja koji su nas pohvalili za  odabir teme projekta te uređenjem prezentacijskog štanda.

U drugom dijelu prezentacije našeg projekta, predstavili smo se kratkim filmom  u kojem su glavni glumci naši učenici. Radeći na ovom projektu, mnogo smo novoga  naučili o  tradicijskim običajima ovoga  našega kraja a koji  se vežu uz trudnicu i rođenje djeteta u prošlom stoljeću. Stoga smo  snimili kratak film čiji je naziv istoimeni s nazivom projekta. Scenarij za  film napisale su naša školska pedagoginja Nada Švraka i učiteljica Eni Blašković koja je ujedno bila odgovorna za snimanje i montažu filma.

objavio: Administrator   datum: 21. 5. 2019.