Obilježavanje Dječjeg tjedna u Šušnjevici

Svi učenici od prvog do četvrtog razreda naše škole su se u petak, 5. listopada 2018. okupili u PŠ Šušnjevica da bi zajedno obilježili Dječji tjedan. Autobusom su u prohladno jesensko jutro stigli učenici iz Kršana i Čepića sa svojim učiteljicama Mirjanom, Jasminkom i  Mikelom. Domaćini, učenici iz Šušnjevice i učiteljica Dianora dočekali su ih ispred škole i smjestili ih u svoju malu učionicu.

Najprije smo pogledali animirani film  Čudesna šuma, a nakon toga su djeca u dvije ekipe slagala sličice s porukama na temu dječjih prava i dužnosti. Poslije marende se vesela povorka uputila prema igralištu u blizini dječjeg parka i boćališta. Na zajedničkom satu TZK  pripremali smo se za Olimpijadu  OŠ Labinštine koja nas uskoro očekuje. Učenici prvog i drugog razreda su trčali i skakali u dalj, dok su učenici trećeg i četvrtog razreda bacali lopticu i trčali štafetu. Učiteljice su cijelo to vrijeme pratile, mjerile, označavale  i zapisivale rezultate. Svi su se naizmjenično natjecali i igrali u parkiću na ljuljačkama i toboganu.

Umjesto hladnog jutra koje nas je dočekalo, sunce je sve jače grijalo, toliko da smo se svi prisjetili ljetnih vrućina, a jaknice i trenerke su postajale suvišne. Umorni i ožednjeli, vratili smo se u školu gdje nas je dočekala naša teta Dragica sa sokom, vodom i grickalicama. Nakon osvježenja su učenici kredama u boji ukrasili prilaz školi.

Uskoro je stigao i školski autobus pa su svi krenuli svojim kućama,a puteljak ispred škole ostao je ukrašen veselim i  raznobojnim dječjim crtežima. Tako će  i ovaj  Dječji tjedan ostati svima u lijepoj uspomeni.

objavio: Administrator   datum: 9. 10. 2018.