Edukativne radionice povodom Dana sigurnijeg interneta

Povodom Dana sigurnijeg interneta koji se obilježava 6. veljače, za sve učenike naše škole realizirane su dvije edukativne radionice pod vodstvom učiteljice informatike Tihane Horvatek te učitelja tehničke kulture Mire Rahana.

Tako je  učenike od 1. do 4. razreda učitelj Miro kroz zanimljivu prezentaciju educirao o prednostima i nedostacima računalnih igrica koje su veoma omiljene među ovim uzrastom učenika. Na računalnim igricama naši učenici provode u prosjeku oko dva sata dnevno što svakako šteti njihovom fizičkom i mentalnom zdravlju.  Kako bi spriječili negativan utjecaj računalnih igrica na zdravlje djece te osvijestili najmlađe o mogućim neželjenim posljedicama,  savjetovano im je da ograniče vrijeme za računalom na maximalno 30 minuta dnevno te da  više vremena posvete igru i kretanju u prirodi.

U isto vrijeme, s učenicima starijih razreda realizirana je radionica o opasnostima na internetu s posebnim naglaskom na opasnosti  pri korištenju društvenih mreža koje su danas vrlo popularne među mladom populacijom. Činjenica je da preko 90% naših učenika viših razreda komunicira putem raznih društvenih mreža što za sobom povlači brojne negativne posljedice. Stoga je i cilj ove radionice bio osvijestiti prednosti i rizike korištenja interneta te pozitivne i potencijalne negativne posljedice vlastitog ponašanja na internetu.

Kako bi provjerili stečeno znanje, učenici se tijekom današnjeg dana do 19.00 sati mogu uključiti u rješavanje on-line kviza koji se nalazi na stranicama Centra za sigurniji Internet

N.Š.

Dragim roditeljima, predlažemo dva linka:

objavio: Administrator   datum: 6. 2. 2018.

« Prosinac 2018 »

• MZO