U PŠ Šušnjevica održano Županijsko stručno vijeće učitelja razredne nastave

Pedesetak učiteljica razredne nastave osnovnih škola Labinštine okupilo se u utorak, 25. travnja 2017. u obnovljenoj područnoj školi u Šušnjevici. Prostore budućeg zavičajnog muzeja svečano smo uredili i ukrasili poljskim cvijećem. Povod je bio Županijski stručni skup učitelja razredne nastave kojeg vode i  organiziraju učiteljice Đurđica Martinčić i Gordana Fable.

Na samom početku sve prisutne učiteljice pozdravila je prigodnim riječima ravnateljica Mirela Vidak, dipl. uč.  RN zaželjevši  svima  ugodan boravak i kvalitetan rad, a sve u cilju edukacije i osnaživanja učitelja za unaprjeđenje rada s najmlađom školskom populacijom. Istaknula je da su učitelji razredne nastave siguran i  čvrst temelj na kojemu se mogu izgraditi kvalitetne promjene u svim  ostalim segmentima odgoja i obrazovanja djece. Govorila je o očuvanju istrorumunjskog, vlaškog ili žejanskog jezika te o nadasve uspješnoj suradnji s predstavnicima rumunjskog veleposlanstva....Nastavak u OPŠIRNIJE.

Foto-galerija: ŽSV_za učitelje razredne nastave u Šušnjevici

Učiteljica Dianora Radola je na vlaškom jeziku svojim kolegicama poželjela dobrodošlicu te najavila video uradak Vlaška limba – nematerijalno kulturno dobro našega zavičaja. Video uradak o važnosti očuvanja, popularizacije i revitalizacije vlaškog, istrorumunjskog ili žejanskog jezika nastao je  s ciljem upoznavanja  mnogobrojnih   aktivnosti u OŠ Ivan Goran Kovačić Čepić, vezanih uz očuvanje jezika, a čija je „kruna“ obnovljena i prekrasna  škola u Šušnjevici. Film je uradak stručne suradnice, školske knjižničarke Romine Miletić, dipl. bibliotekarice. Kratki filmić izazvao je oduševljenje među učiteljicama i brojne pohvale za aktivnosti vezane uz očuvanje vlaškog jezika.

Slijedilo je zanimljivo predavanje pod nazivom Govorimo „matematički“, učimo i koristimo matematički jezik, predavačice Gabrijele Žokalj, dipl. učiteljice – mentorice iz Samobora.

Sljedeće predavanje bilo je Samoregulirano učenje Sandre Rašpolić Mikšić, mag. prim. educ. iz Rijeke.

U kratkoj pauzi, uz kavu i kolače, iščekujući  nastavak edukacije, učiteljice su razgledale obnovljene prostore školske zgrade. Nisu mogle sakriti svoje emocije, niti oduševljenje obnovljenom školom, dojmljivo uređenim interijerom i  bogatstvom didaktičke i sve druge potrebite opreme.

A mi…? Mi smo kao domaćini bili veoma zadovoljni. U organizaciju samog skupa uložili smo puno truda, ali u konačnici se to u potpunosti isplatilo. To nam je poručio osmijeh na usnama i sjaj u očima naših učiteljica.

objavio: Administrator   datum: 26. 4. 2017.