Terenska nastava učenika RN za zadnji dan nastave

Učenici RN MŠ Čepić, u utorak, zadnjeg dana nastave počastili su se terenskom nastavom u Stari Grad Labin. Uz stručno vodstvo obišli su Narodni muzej Labin te se upoznali s poviješću rudarstva na Labinštini, saznali su o povijesnim događajima vezanima uz proglašenje Labinske republike te obišli Memorijalnu zbirku Giuseppine Martinuzzi. Najzanimljivije im je bilo u prizemnom i podrumskom djelu Muzeja gdje su imali priliku doživjeti vjerni prikaz rudarskog postava dugog 150 m,  a uz izvorne zvukove moguće je saznati mnogo o  zahtjevnom  i opasnom rudarskom poslu.

Prošetali su starim Gradom kako bi razgledali projekt „Prozori labinskih legendi". Projekt je postavljen nedavno,  na prozorima, u slijepim otvorima, na javnim zgradama, oslikano je šest iznimno značajnih osoba iz labinske prošlosti: učiteljica, spisateljica i revolucionarka Giuseppina Martinuzzi, izumitelj električnog brzinomjera Josip Belušić, veliki kipar Mate Čvrljak, rudar i udarnik Antun Bičić, najpoznatiji Labinjan izvan granica Hrvatske Matija Vlačić Ilirik, te rukometna legenda Klaudio Brezac Mikot.

Na kraju su se počastili sladoledom.

objavio: Administrator   datum: 22. 6. 2022.

« Srpanj 2022 »

Virtualna knjižnica Čepić

Virtualna školska knjižnica nastala je u vrijeme trajanja nastave na daljinu kao podrška učenicima, učiteljima, stručnim suradnicima i roditeljima.