Nagrađeni Karlo Rade i Sara Juran na literarnom natječaju Ca je ča

U srijedu, 17. studenoga u organizaciji Gradske knjižnice Labin održan je susret ovogodišnjih laureata literarnog natječaja „Ca je ča“. Naši su mnogobrojni učenici i ove godine svoje misli i osjećaje pretočili u poeziju sa svojim učiteljicama na domoće besede, ali ove godine neki su radovi zapaženi i nagrađeni. Karlo Rade, učenik 4. razreda s mentoricom Jasminkom Zahtila za svoj rad Moj močak nagrađen je drugom nagradom, a Sara Juran, učenica 2. razreda PŠ Kršan  s mentoricom Alenkom Brenković odnijela je treću nagradu za svoj rad Moja nona. Čestitke učenicima i mentorima! U natječaju su sudjelovali i  sljedeći učenici: Eleni Fable s mentoricom Jasminkom Zahtila, Leona Mart i Jakov Terković s mentoricom Alenkom Brenković te učenici Rafael Černilogar, Leona Mart i Sara Juran s mentoricom Mirjanom Rabar. Iz viših razreda sudjelovala je Leona Rade s mentoricom Dijanom Franković. Bravo i za svih njih!

Zbog epidemiološke situacije završni susret održan je samo za nagrađene sudionike Natječaja. Nakon proglašenja laureata po kategorijama i dodjele nagrada realizirano je snimanje svakog laureata pojedinačno kako kazuje ili čita svoje stihove, a nastali videozapis bit će objavljen na mrežnim i društvenim stranicama Gradske knjižnice Labin. Natječaj Ca je ča još jednom je uspješno priveden kraju s ciljem promocije čakavskog dijalekta i poticanja na dijalektalno izražavanje i stvaranje.

Radove nagrađenih učenika pročitajte u OPŠIRNIJE.

MOJA NONA

Moja nona i ja

se delamo skupa.

Pražimo fritule,

pobiramo šparuge,

zalivamo rožice,

gremo đir po boški.

Provlja mi čuda šćorice.

Vadi me govorit po domoće.

Moja nona i ja

se imamo joko radi.

Sara Juran, 2.r.

MOJ MAČAK

Od čera iman mačka.

Voli jis i spat.

I voli se jako igrat.

Si joj govore

Da je lipa,

Pa je ki put

I poljube.

Vidin ja danas

Da je lipše bit mačak

Nego saki dan

Zadaću pisat.

KARLO RADE, 4.R.

objavio: Administrator   datum: 22. 11. 2021.